İftar Masrafını Yardıma Dönüştürdüler

22 Haziran 2016 Çarşamba, 09:33

Eğitim Bir-Sen’den Suriyelilere Yardım

İftar Masrafını Yardıma Dönüştürdüler

 

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla verilen iftar yemeklerini iptal ederek buraya aktaracağı kaynağı Adıyaman’da bulunan Suriyeli ailelere yardıma dönüştürdü.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla verilen iftar yemeklerini iptal ederek buraya aktaracağı kaynağı Adıyaman’da bulunan Suriyeli muhacirlere  yardıma dönüştürdü.  Suriyeli  200 aile için 17’şer kg’lık temel gıda paketinden oluşan yardımların dağıtılması için muhacir çocuklarının eğitim öğretim gördükleri Adıyaman Atatürk İlkokulu Umut Geçici Eğitim Merkezi dağıtım noktası olarak seçildi ve ihtiyaç sahibi Suriyeli muhacirlere yardım paketleri buradan ulaştırıldı.

Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında Eğitim Bir Sen Şube Yönetim Kurulu, Umut Geçici Eğitim Merkezi Müdürü ve Müdür Yardımcısı ve Eğitim Merkezinin Suriyeli öğretmenleri hazır bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Memur Sen Konfederasyonu olarak Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan büyük-küçük çaplı tüm iftar programlarını iptal ederek, bu harcamaları 81 ilde bulunan teşkilatları vasıtasıyla belirleyeceği yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda, giyim ve acil ihtiyaçların yer aldığı yardım kolileri dağıtılması kararı aldıklarını belirtti.

Suriye’de zalim Esed’in zulmünden kaçarak ülkemize sığınan ve Adıyaman’da kalan muhacir Suriyelilere 200 koliden oluşan gıda yardımında bulunduklarını vurgulayan Ali Deniz, Memur-Sen’in bir iyilik hareketi olduğunu,  mazlumların sesi ve sözcüsü olduğunu, bugüne kadar din, dil, ırk, renk ayrımı gözetmeksizin nerede bir mazlum varsa yardım ve şefkat elini uzattığını ifade ederek Türkiye’de yaşanan zor günleri ve mağduriyetleri de göz önünde bulundurarak Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde yardım seferberliği başlattıklarını söyledi.

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan ayı bizim için çok önemli bir ay. Bu mübarek ayda infak yapmak çok değerlidir. Biz de iftar programlarımızı iptal ederek buraya ayırdığımız kaynağımızı Adıyaman’da bulunan ihtiyaç sahibi ve dar gelirli Suriyeli ailelere ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Muhacirlere Ensar olma vaktidir. Bu vesile böyle bir infak çalışmasına katılan tüm üyelerimizi kutluyoruz ve böyle güzel hizmetlerimizin devamını diliyorum. Ayrıca Sevgili Peygamberimizin dediği gibi “Hayra vesile olan yapan gibidir” kaidesince de vesile olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz