Adıyaman

İcracı avukat tekme tokat dövüldü

İcracı avukat tekme tokat dövüldü

 

Adıyaman Adliyesi’nde bir icra duruşmasına giren bir avukat, mahkeme çıkışı tekme tokat dövülerek hastanelik edildi. Saldırıya Adıyaman Barosu tepki gösterdi.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Adliyesi içerisinde bir icra duruşmasına katılan Av. Mehmet Halis Yolun, çıkışta saldırıya uğradı. Yaralanan avukat, olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Adıyaman Barosu’ndan Saldırıya Tepki

Adıyaman Barosu da yazılı bir açıklamayla saldırıya tepki gösterdi. Adıyaman Barosundan yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Avukatlık mesleği savunma hakkını temsil etmektedir. Bu nedenle herkesin avukatlık mesleğinin icrası sırasında savunma hakkına saygılı olması gerekmektedir. Ancak uygulamada meslektaşlarımız görevlerini ifa ederken pek çok sıkıntıya ve saldırıya maruz kalmaktadır. Ülkemizde meslektaşlarımıza karşı sözlü, yazılı ve fiili saldırılar olmaktadır. Bunun bir örneği bugün Adıyaman Adliyemizde gerçekleştirilmiştir. Mersin Barosuna bağlı olarak çalışan meslektaşımız Av. Halis Yolun duruşma çıkışı darp edilmiştir. Adıyaman Barosu olarak bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Adıyaman Barosu olarak saldırıya uğrayan Av. Halis Yolun ve tüm avukat camiasına geçmiş olsun dileklerimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu