İçme Suyu Şebeke Hattı Yenileniyor

13 Haziran 2017 Salı, 07:40

İçme Suyu Şebeke Hattı Yenileniyor

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Eski Kâhta Caddesinde içme suyu hattı yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Adıyaman’da özellikle yaz mevsiminde çalışmalarına yoğunluk veren Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, Bahçelievler Mahallesi Eski Kâhta Caddesi’nde içme suyu hattı yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer, “Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda gerçekleştirdiğimiz ve kısa süre önce tamamladığımız içme suyu hattı değişim işleminin aynısını Eski Kahta Caddesinde de gerçekleştiriyoruz. Caddede mevcutta bulunan 150’lik asbest hatları, 350’lik PVC hatlarla değiştirmek için kolları sıvayan ekiplerimiz, YSE Lojmanlarına kadar olan 3,5 kilometrelik kısımda yenileme çalışması yapacaklar. 2 milyon 500 bin TL’ye mal olacak olan bu yatırım da belediyemizin öz kaynakları tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamanın devamında Eski Kahta Caddesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında caddeye döşenecek olan kolektör kanalizasyon hattının deşarj edileceği çıkış hattının yapımına İmamağa Mahallesinde başlanıldığını söylendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz