Adıyaman

Hz. Geylani’yi Anma Programı Düzenlendi

Hz. Geylani’yi Anma Programı Düzenlendi

 

Adıyaman Kadri ve Rufai Mutasavvıfları İnsani Yardımlaşma Derneği Tarafından, ümmet bilincini güçlendirme, birliği ve dirliğe vesile olması nedeniyle Abdulkadir Geylani Hazretlerini anma, anlama ve mevlit gecesi düzenledi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen program Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahi ve duaların okunduğu programda ümmet bilinci, gençlik yapılanması ve Hz.Abdulkadir Geylani’nin hayatından kesitler sunuldu.

Adıyaman Kadri ve Rufai Mutasavvıfları İnsani Yardımlaşma Derneği binasında düzenlenen programa dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Adıyaman Kadri ve Rufai Mutasavvıfları İnsani Yardımlaşma Derneği gençlik kolları tarafından düzenlenen programda okunan ilahi ve ezgilerde duygusal anlar yaşandı. Derneği Başkanı Sertaç Gülteri; “Amacımız bu tür programlar düzenleyerek gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Gençlerimize İslamı aşılamaktır. Derneğimiz bünyesinde çok sayıda gençler bulunmaktadır. Ama bizi üzen bir şey var yaptığımız programlarda il protokolünün bizi ve gençlerimizi yalnız bırakıyor. Yani programımıza katılmıyorlar, bizim kimseden bir şey yada yardım beklemiyoruz. Bizim amacımız gençlerimize sahip çıksınlar” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Adıyaman Kadri ve Rufai Mutasavvıfları İnsani Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Karasu, “Bu tür programları yapmaya devam edeceğiz bizim için kimin geldiği yada gelmediği pek önemli değil bizim hedefimiz var bu hedeflerimizden de vazgeçmeyeceğiz hedefimiz ise topluma güzel bir gençlik hazırlamaktır” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı