Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

“Huzurlu Adıyaman, Huzurlu Kalacak”

07 Kasım 2016 Pazartesi, 08:13

250 polis ile huzur uygulaması

“Huzurlu Adıyaman, Huzurlu Kalacak”

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü merkez ve ilçelerde 250 polis ile ‘Yaman 1’ huzur uygulaması yaptı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ‘Yaman 1’  adı altında yaptığı huzur uygulamasında kıraathaneler, cafeler, eğlence mekanları, cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşlar ile araçlar üzerinde uygulama yaptı. Şahısların GBT’lerini sorgulayan polisler, belirli yerlerde oluşturulan kontrol noktalarında araçlar didik didik arandı. Özel Hareket polisleri ile zırhlı araçlarında katıldığı uygulamada 250 polis görev aldı.

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper de uygulamaya katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Emniyet Müdürü metin Alper, sürücüleri kurallara uymaları ve özelliklede emniyet kemeri takmaları hususunda uyarıda bulundu.

Metin Alper, yaptığı açıklamada “Huzurlu Adıyaman’a daha da huzur getirmek amacıyla arkadaşlarımızla görev başındayız. Bu günden itibaren değişik gün ve saatlerde her hafta bu uygulamayı yapacağız. Umuma açık, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde uygulama olacak. Adıyaman’ın trafik sorunuyla ilgilide çalışma yapacağız. Vatandaşlarımızın rastladıkları olumsuzlukları bizlere bildirmelerini istiyorum. Birlikte başaracağız” dedi.

‘Yaman 1’ uygulamasında 2 bin 320 şahıs sorgulanırken, 259 aracın sorgulaması yapılarak arandı. 171 işyerinde kontrol yapılırken bunlardan, 1 işyerine ruhsatı olmadığından, 8 iş yerine ise sigara içirildiği için işlem yapıldı.  7 araca 872 TL ceza kesilirken, 1 araç trafikten men edildi. Yakalama kararı olan 4 şüpheli gözaltına alınırken, 1 şüphelinin üzerinde bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz