Adıyaman

Hükümlüler Meslek Ediniyor

Hükümlüler Meslek Ediniyor

 

Adıyaman’da hükümlülere Doğalgaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Elemanı kursu veriliyor.

Yükümlülerin topluma kazandırılması, sosyal hayata uyumlarının sağlaması ve meslek edindirmeye yönelik çalışmalar kapsamında, Adıyaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Doğalgaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Elemanı kursu projesi hayata geçirildi.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı toplantısında alınan kararın ardından gerçekleştirilen proje kapsamında 19 kursiyere Doğalgaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Elemanı kursu verilmeye başlandı. Kursiyerler 4 ay 23 gün boyunca 354 saati teorik, 190 saati uygulamalı eğitime tabi tutulacak.

Kursiyerlere kurs süresince 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında sigorta primleri ile zaruri giderleri ödeniyor.

Kursu başarı ile bitiren hükümlülere iş elemanı eksiği bulunan bu iş kolunda hükümlülerin işe yerleştirme işlemleri Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce desteklenecek. Proje ile hükümlülerin meslek ve sanat edinmeleri böylece topluma uyum sağlamaları ve rehabilite edilmeleri amaçlanıyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu