Adıyaman

Horoz Derneğine Dövüş Baskını

Horoz Derneğine Dövüş Baskını

Horoz dövüşünün yapıldığı ileri sürülen baskında dövüş için arena ve tribün kurulduğu belirlendi.2 horozun üzerinde ise kan izleri tespit edildi

Adıyaman’da polis ekiplerinin Horozcular Derneğine yaptığı baskında, derneğin içerisine horoz dövüşü için tribün ve arena kurulduğu görüldü.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Barbaros Hayrettin Mahallesi’ndeki Horozcular Derneğine baskın yaptı. Horoz dövüştürüldüğü iddia edilen derneğe baskın düzenleyen polis kapıyı açmalarını aksi halde kıracağını söyleyince içeridekiler tarafından kapı açıldı. Daha önce de horoz dövüştürüldüğü ihbarı üzerine polisler tarafından defalarca baskın yapılan derneğe yine baskın düzenlendi.

 

Manzara polisleri de şaşırttı

Baskında derneğin ortasında horoz dövüştürmekte kullanılan bir arena ve tribün yapıldığı görüldü.

Horoz dövüşü üzerinden bahis oynatılması ile ilgili polis ekipleri, dernek binasında bulunan 40 kişiye 227’şer TL ceza kesti. Dernek içerisindeki 2 horoz üzerinde kan izleri tespit edildi. Dernek Başkanı Y.T.’ye ise bu iki horozdan dolayı 5 bin 200 TL para cezası uygulanırken, ‘kumar oynatmaya yer temin etmek’ suçundan hakkında adli işlem başlatıldı.

Dernekten çıkan bazı horoz sahipleri ise, gazetecilere poz vermekten çekinmeyerek, horoz dövüştürdüklerini itiraf etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu