Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Hizmetlerim İçin Teşekkür Beklerdim”

07 Temmuz 2015 Salı, 09:52

Büyükaslan, Kutlu’dan Teşekkür Bekliyor

“Hizmetlerim İçin Teşekkür Beklerdim”

 

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun şehrin doğusuna yapılan ve rantabl olmayan otogarın batıya yapılacak yenisi karşılığında satabileceğine ilişkin sözlerinden sonra başlayan tartışmaya eski Belediye Başkanı Necip Büyükaslan da katıldı ve otogarın uygun olduğunu belirtti. Beklentisinin ise Kutlu’nun kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek olduğunu söyledi.

Adıyaman eski Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, otogarın satılarak yenisinin yapılması tartışmalarına katıldı. Otogarın yerinin anketle belirlendiğini söyleyen Büyükaslan, “Bizim dönemimizde otogarın bulunduğu yere yapılması için anket yaptık. Herkes doğuyu istedi birde bizim sekiz ilçemiz var. Dört ilçemiz doğuda dört ilçemiz batıda, Samsat, Gerger, Sincik, Kâhta Menzil bağlantı yerleri olmadığı için Adıyaman tek geliş yerleri Devlet Hastanesi de buraya yapıldı. Ayrıca bu otogara birde Şehirlerarası taşıma yapan minibüs hatlarında gelecek” dedi.

Otogarın doğu ve güneydoğuda benzeri olmadığını söyleyen Büyükaslan, “Herkes gitsin baksın Doğu ve Güneydoğuda böyle mimarisi ile işleyişi ile güzel bir otogar olacağına inanıyorum. Adıyaman’a 35 bin metrekare üzerine bir eser kazandırdık. Eksikleri var mı ,evet var. Bağlantı yolları var. Buda zor bir iş değil, İmarı açsın baksınlar zaten mevcut yollar dar biz biraz daha emek verdik ki çift yol olsun. Bir de araçların durabilecekleri araç otoparkları var.” dedi.

Otogarın her yerinin cam olması eleştirilerine de değinen Büyükaslan, “Bir de diyorlar ki bunun her yer cam çok sıcak. Temmuz sıcağında gitsinler garajın içine girisin baksınlar sıcak mı, serin mi? Kullandığımız cam, furortal camdır, ısıyı geçirmiyor. Bir de merkezi soğutma ve ısıtma var. Ben her konuda yapmış olduğumuz otogarın arkasındayım. O dönemde 29 muhtarın imzalı dilekçesi var.” dedi.

Aynı Partiliyiz

Büyükaslan, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’ya sitem ederek, “Bizler aynı partili, aynı düşünceye sahip olan insanlarız. Kendimize göre hatalarımızda günahlarımızda, sevaplarımızda olabilir. Biz Adıyaman Halkına hizmet verdik.  Yarın kendileri içinde konuşulacak. Biz diyoruz ki iyilikle anılalım, yapıcı olalım. Biz Adıyaman için yapmış olduğumuz eslerimizle övünüyoruz. Beğenmiyorsa gelsinler daha iyisini yapsınlar alkışlayalım. Bir taş üstüne taş koysunlar, biz kendilerini takdir edelim. Ben görevimi teslim ettikten sonra daha Hüsrev Kutlu’dan 10 yıllık yapmış olduğum hizmetlerden dolayı bir teşekkür sözü duymadım. Ama ben 10 yıl boyunca her konuşmam da benden önceki Başkanımız Abdulkadir Kırmızı başta olmak üzere diğer başkanlarımızın hepsine teşekkür ettim.  Hüsrev Kutlu’nun da yaptığım hizmetlerden dolayı bir teşekkür etmesini bekledim” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz