Adıyaman

Hizmet İçi Eğitim Merkezine Kavuşuyoruz

Hizmet İçi Eğitim Merkezine Kavuşuyoruz

 

Eğitim alanında her geçen gün yeni yatırımlara ev sahipliği yapan Adıyaman’a modern bir Hizmet İçi Eğitim Merkezi yapılacak.

Hizmet İçi Eğitim Merkezinin projesi ile ilgili Valilik Makamında Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Milli Eğitim Yetkilileri ve Ankara’dan gelen proje ekibi katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, tesisin yapımı ile ilgili Ankara’dan gelen proje ekibi, projenin aşamaları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Hizmet İçi Eğitim Merkezinin Adıyaman’a kazandırılmasıyla birlikte Adıyaman’ın ulusal ve uluslar arası bir çok konferans, toplantı ve etkinliğe ev sahipliği yapacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu tesisin hizmete sunulmasıyla ilimizin ekonomik anlamda gelişimini sürdürmesinin yanı sıra büyük bir sirkülasyon yaşanacağını ve bölgemizin doğal ve kültürel eserlerinin tanıtımına da katkı sağlanacak” dedi.

Vali Demirtaş, Adıyaman Karadağ Orman’ı mevkiinde yapılacak Hizmet İçi Merkezinin 200 yataklı oteli, 3 adet bilgisayar seminer odası, 3 adet mobil seminer odası, lokantası, kafeteryası ve diğer sosyal donatılarıyla muazzam bir merkez olacağını belirtti.

Demirtaş, “Modern bir mimariyle inşa edilecek tesis, hizmet içi eğitim merkezi ile beraber öğretmen evi hizmeti de verebilecektir. Bu tesisi kısa süre içerisinde Adıyaman’ımıza kazandırmayı düşünüyoruz. Türkiye’de örnek teşkil edecek ve ilimizin önemli tesislerinden biri olmaya aday Hizmet İçi Eğitim Merkezinin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, ayrıca mevcut Hükümet Konağının yıkılması sonrası yerine yapılacak Meydan ve kapalı otoparkla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı