Adıyaman

Hızlı tren projesi ihaleye çıkıyor

Adıyamanlıların hayali gerçek oluyor

Hızlı tren projesi ihaleye çıkıyor

 

Adıyaman’a yapılması planlanan hızlı tren için proje ihalesi 7 Şubat’ta yapılacak.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Etüt-Proje İhalesi 07.02.2017’de Yapılacaktır. Adıyamanımızı hem bölgemizde hem de ülkemizde her alanda yukarıya taşımak ve örnek teşkil edecek bir il konumuna getirmek için gayretlerimiz olanca hızıyla devam etmektedir. Özellikle, ulaşımda son on beş yılda ilimiz adeta çağ atlamıştır. Hükümetimizin seferber olduğu ve halen sürmekte olan yatırımlar da bizlere gelecek için her zamankinden daha fazla güç ve güven vermektedir.” dedi.

Aydın, “Bilindiği üzere, Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren hattı için çok yakın bir zamanda etüt-proje hazırlık ihalesine çıkılacağını daha önce hemşerilerimizle paylaşmıştık. Yapılacak olan hattın uzunluğu 100 km olup, konvansiyonel bir şekilde hem yolcu hem de yük taşıma kapasitesine sahip olacak olup, Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta hızlı tren hattının etüt-proje ihalesi de 07.02.2017’de yapılacaktır.

Her zaman olduğu gibi, Adıyamanımıza yapılacak olan hizmetleri ciddiyet ve gayretle takip edip ya Allah, Bismillah diyerek başladığımız bu muazzam yatırımın son noktasına gelene kadar da gelişmeleri değerli hemşerilerimizle paylaşıp, bilgilendirmeye de devam edeceğiz.

Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta hızlı tren hattının etüt-proje ihalesinin şimdiden tüm hemşerilerimize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını diler, desteklerini ve emeklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, tüm milletvekillerimize ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu