Adıyaman

Her şey tamam mescit eksik!

Eğri Çay Parkı ziyaretçilerinin mescit şikayeti

Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan, önce yarım bırakılan, sonra tamamlanan, daha sonra da Millet Bahçesiyle entegre edilmeyi bekleyen Eğri Çayı Parkında bir mescidin olmaması ziyaretçilerin tepkisine neden oluyor.

Dört önceki belediye başkanı döneminde inşaatına başlanan ancak yarım bırakılan Eğri Çayı Parkı, iki önceki belediye başkanı döneminde hızlandırıldı, bir önceki belediye başkanı döneminde tamamlandı, bu dönemde de açıldı. Ancak inşaatına başlayanlar da, inşaatını sürdürenler de, açılışını yapanlar da piknik alanı da olan ve uzun bir zaman geçirilecek parkta “mescit” ihtiyacını unuttu veya hiç kimse önemsemedi.

Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan ve halk tarafından memnuniyetle karşılanan Eğriçayı Parkını ziyaret edenler, yemek yiyenler, piknik yapanlar içerisinde “namaz” kılan kadınlar ve erkekler büyük sıkıntı çekiyor. Bayan ve erkek tuvaletlerinin bulunduğu parkta oyun alanlar, çeşmeler, yeşil alanlar, oturma yerleri ve kamelyalar yer alırken, mescit yapmak hiç kimsenin aklına gelmemiş, belki de önemsenmemiş.

Eğri Çayı Parkını ziyaret eden Adıyamanlılar, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın parktaki mescit eksikliğini gidermesini bekliyor. Park ziyaretçileri, oto parka da düzenleme getirilmesini, araçlarını gelişi güzel park edenler nedeniyle, zaman zaman çıkışın kapatıldığını, acil işi olanların çıkamadığını belirtiyorlar.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu