Adıyaman

“Her gün farklı yerde, farklı acılar yaşıyoruz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:

“Her gün farklı yerde, farklı acılar yaşıyoruz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ülkenin çok olağanüstü bir dönemden geçtiğini, her gün farklı yerlerde farklı acılar yaşandığını söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, doğru olanı, kimin yaptığına bakmaksızın doğru görmeleri gerektiğini ifade etti.

Yanlış olana ise kim yapmışsa yanlış diyeceklerini vurgulayan Çavuş, “Doğru yada yanlış kişiye göre değişkenlik göstermemeli. Ülkemiz çok olağanüstü bir süreçten geçiyor. Her gün farklı yerlerde farklı acılar yaşıyoruz. Nerede ise hergün ölümler şahedet şerbetini içen gencecik fidanlar görüyoruz duyuyoruz. İçeride ve dışarıda terör örgütleri birliğimize kastediyor. Bu süreçte muhalefet partisi olarak biz üstümüze düşeni genel Başkanımızdan üyemize kadar yapmaya çalışıyoruz. Siyaseti sadece oy almayı hedef görerek insanları kutuplaştırarak kendi tarafında olanı bütünleştirmek adına diğerlerini ötekileştirmenim faturasını ne yazıkki hep birlikte ödüyoruz. Biz birlik dedikçe teslimiyet, biz bütünlük dedikçe muhalefet yapmama gibi düşünceleri üzerinden muhalefet etme anlayışımızı eleştirenler hükümete milletvekillerimiz Meclis’te.

Basın ve halk ile toplantılarında iktidarın yanlışlarını ve onun ile birlikte çözüm önerilimizi görmüyorlar yada görmek istemiyorlar” dedi.

“Başta dediğimiz doğru tektir kişiye göre kuruma göre siyasi düşünceye göre değişkenlik göstermez, göstermemeli” diyen Çavuş, şöyle devam etti:

“Elimizdeki kıt imkanlar ile sınırlı sayıdaki basın kuruluşunun tarafsız olarak halkımıza ulaştırdığı sesimiz ile doğruları söylemeye devam edeceğiz. Birleşmek Bütünleşmek birbirimize kenetlemek birinci hedefimiz olmalıdır. Gün egoları tatmin günü değildir. Gün açıklarımızı arama onları ben karşı tarafa Nasıl bir gol atarım düşüncesini taşıma günü değildir. Gün makamı mevkiyi kullanarak başkalarına üstünlük taslama günü hiç değildir. Herkes herkesim kenetlenmeli, siyaset kurumu başta iktidar partisi olmak üzere herkese kucak açarak bugünleri atlatmak için birliği sağlamak ile sorumludur. Ancak son günlerde iktidar kanadının bazı yaptıkları hala hatalarından ders çıkartmadıklarını gösteriyor.

Yapmayın, etmeyin, bu zor süreci siyasi çıkar elde etmek gibi bir düşünceye dönüştürmeyin. Bu memlekete ve güzelim halkımıza yazık etmeyin”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu