Adıyaman

“Hepimiz Okulu Özeldik”

Alagöz, öğrencilerle canlı derse katıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Borsa İstanbul İlkokulu’na yaptığı ziyarette, “Bu sürecin en kısa sürede biterek okullarımızda öğrencilerimize kavuşmamız bizim de en büyük temennimiz.” dedi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, uzaktan eğitim çalışmalarını yerinde incelemek üzere Borsa İstanbul İlkokulunu ziyaret etti. Ziyaret esnasında öğretmenlerinin sınıflardaki akıllı tahtalarda yaptıkları canlı derse katılarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Alagöz, ziyarette yaptığı açıklamada, uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin gösterdikleri özverili çalışmalara dikkat çekti.

 

Öğrencilerimize kavuşmamız bizim de en büyük temennimiz

Pandemi sürecinde tekrar dersleri uzaktan eğitim sistemiyle işlemek zorunda kaldıklarını ifade eden Alagöz, şunları kaydetti:

“Kovid -19 salgını nedeniyle öğretmen ve öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalsalar da etkili bir şekilde planladıkları ve okullarla işbirliği içinde uyguladıkları uzaktan eğitim uygulamalarıyla kesintisiz bir eğitim vermeye devam ediyoruz. Bu süreçte öğretmenlerimiz evlerini adeta bir okula; odalarını da dersliğe çevirerek öğrencileriyle ders işlemeye devam ettiler. Uzaktan eğitim çalışmalarını da tıpkı örgün eğitim sürecinde olduğu gibi okul ziyaretlerimizle takip ediyoruz. Bugün de Borsa İstanbul İlkokuluna geldik ve öğretmenlerimizin sınıflarında öğrencileriyle işledikleri canlı derslere şahit olduk. Öğrencilerimizle uzaktan eğitim süreci hakkında konuştuk, çocuklarımız okullarını çok özlediklerini bir an önce yüz yüze eğitime geçerek öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla sınıfta olmak istediklerini söylediler. Bu sürecin en kısa sürede biterek okullarımızda öğrencilerimize kavuşmamız bizim de en büyük temennimiz.”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu