Adıyaman

“Hemşerilerimizin Hizmetinde Olacağım”

AK Parti Aday Adayı Topdemir;

“Hemşerilerimizin Hizmetinde Olacağım”

 

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ramazan Topdemir, memleketi Adıyaman’dan AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Daha önce görev yapmış olduğu İstanbul Üniversitesi öğretim üyeliğinden istifa eden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Topdemir, memleketi Adıyaman’dan AK Parti’den milletvekili adaylığı için İstanbul’da başvurusunu yaptı.

20 yıl Güneydoğu’da görev yapan Topdemir, Atatürk’ün Kürt Politikası ile ilgili üç kitap yayınladı. Topdemir AK Parti’den seçilmesi durumunda ‘Çözüm Sürecine Atatürk’ün Kürt Politikası Modeli’ projesi ile bölgede barış ve huzurun oluşacağını ifade etti

Atatürk’ün, Kürt isyanlarına rağmen, bölge halkına şefkat eli uzatarak dönemin şartlarına göre büyük yatırımlar yaptığını söyleyen Topdemir: “Çözüm Sürecine Atatürk’ün Kürt Politikası Modeli” projesine en uygun il günümüzde Adıyaman’dır. Terörden uzak bir kent olan Adıyaman’ın, halkı bütünlük içindedir. Adıyaman Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal’in yanında yer almıştır. İşgalci güçler, Kurtuluş Savaşı’nda Adıyaman’a gelmek istemiş ancak başarılı olamamışlardır. Adıyaman halkı 400 atlı ile Antep’in savunmasına destek vermiştir. Adıyaman’ı, Kahta’ya, Pötürge’yi Gölbaşı istasyonuna bağlayan Göksun köprüsünü Atatürk 1935’te yaptırmıştır. Adıyaman’ın; sosyal, kültürel dokusu model oluşturacak niteliklere sahiptir. Kürt, Alevi, Süryani, Zaza ve Türkmen vatandaşlarımızın bir arada yaşadığı mekan olan Adıyaman, terörden uzak bir şehirdir. Halkta, hoşgörü, uzlaşma ve dayanışma mevcuttur” dedi.

Topdemir, “Kalkınmış Adıyaman, Kalkınmış Türkiye” sloganı ile kısa zamanda memleketinin hak ettiği yere getireceğini açıkladı. Adıyaman’ın sosyal, ekonomik ve kültürel yönlerini 1994’dan beri araştıran Ramazan Topdemir, Adıyaman’ın sorunlarını bildiğini söyledi. AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu güne Türkiye’ye ve dünyaya yeni bir vizyon getirdiğini söyleyen Topdemir, bu geniş vizyon ile birlikte Türkiye’nin 81 ili ile birlikte Adıyaman’ında takdire şayan hizmetlerle tanıştığını ifade etti. Topdemir; “AK Parti Türkiye için yeni bir çağın başlangıcı olmuştur. Tüm dünya AK Parti’nin Türkiye’yi her alanda nasıl kalkındırdığını, kendisi ile birlikte din, dil, ırk ayrımı yapmadan dünyanın tüm mazlum ülkelerine nasıl el uzattığını konuşuyor. Böyle büyük bir parti teşkilatında olmaktan gurur duyuyorum. Yerel anlamda Adıyaman’a gidip geldiğimde değişimi görebiliyorum. Yapılan, üniversite, duble ve bölünmüş yollar, hastaneler, eğitim binaları, kültür, istihdam vb. tüm alanlarda Adıyaman’da AK Parti’ imzası vardır. Bu anlamda memleketime, memleketimin güzel insanlarına hizmet etmek kutsal bir görevdir. Halkımız teveccüh gösterirlerse gece gündüz, 7 gün 24 saat, her zaman hizmetlerinde olacağımı bilmelerini isterim.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu