Anasayfa / Adıyaman / “Hedefim beşte beş yapmak”

“Hedefim beşte beş yapmak”

AK Partinin sürpriz adayı Aslan Konuştu:

“Hedefim beşte beş yapmak”

 

Yaklaşık yüz aday adayının bulunduğu Adıyaman’da aday adayı olmayan İnşaat Mühendisi Abdulaziz Aslan’ın Adıyaman’dan 5’inci sırada milletvekili adayı gösterilmesi Adıyaman siyaseti açısından sürpriz oldu. Adıyamanlı olan Aslan, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak siyaset yaptı. Aslan, Adıyaman’dan aday gösterilmesini sevinçle karşıladığını belirterek, hedefinin beşte beş yapmak olduğunu söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Abdulaziz Aslan, “Genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın taktiriyle doğduğum toprak Adıyaman’dan milletvekili adayı olmanın onurunu yaşıyorum. Özellikle Adıyaman siyasi tarihinde önemli bir figür olan, bölgeye kazandığı projelerle bölge tarihinin en büyük yatırımların yapılmasına vesile olan TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın ile birlikte aynı listede bu kutlu yola girmek benim için ayrıca bir onurdur. Adaylığımızın açıklamasından sonra hemen çalışmalara başladık. Tek hedefimiz Adıyaman’da tarihi bir oy almaktır.” dedi.

Aslan, “Bilindiği gibi yakın tarihte ülkemizde önemli süreçler yaşandı.  2013’ten bu yana Türkiye’nin daha doğrusu AK Parti iktidarının, özelde liderimiz, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a yönelik bir çok vesayet odakları tarafından operasyonel faaliyetler yürütüldü. Kırılma noktalarından biri de 17/25 Aralık yargı darbesi ve sonrasında 15 Temmuz askeri darbe kalkışması oldu. Liderimiz Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin de bu tür kanlı oyunlara göğsünü siper etmesi bir kahramanlık destanı olarak tarihe geçti. İnanıyorum ki 24 Haziran’da yeni bir Türkiye ile yeni bir tarih daha yazacağız. 24 Haziran seçimleri yaklaştıkça şer güçler yine boş durmuyor. Türkiye, “yerli, milli, özgün” politikaları hayata geçirmeyi denedikçe, sürekli operasyonlara maruz kaldı. Bugün de bir yenisi “döviz kurları ve faiz” üzerinden sergilenmesi oldukça düşündürüyor. Tüm oyunları bozmanın yolu 24 Haziran’dan geçiyor. Bu odakların bir daha dönmemesi için AK Parti’nin parlamentoda güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerekiyor. Hem cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk defa, tam manasıyla uygulanacak olması hem de yeni Türkiye’nin inşası için yorulmadan yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye üzerinde oynan oyunları ve yeni devlet yönetim sistemini anlatmak için Adıyaman’ı karış karış gezeceğiz. İnanıyorum ki; Adıyaman bu defa AK Partimiz beş milletvekili ile Adıyaman’ı mecliste temsil edecektir.” dedi.

AK Parti’nin 24 Haziran’dan sonra  daha güçlü bir ekonomi ile Türkiye’nin yeni ufuklara yel alacağını dile getiren Aslan “2018 seçimlerinde adaylar belirlenirken sadakat ve liyakati önceliğine alan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Adıyaman’ımıza da özel önem veriyor. AK Parti’nin göreve geldiği tarihten bu yana Adıyaman’da hızlı bir büyüme oldu. Hali hazırda devam eden projelerin yanı sıra 24 Haziran’dan sonra kalkınma modelleri ile her alanda Adıyaman’ı cazibe merkezi haline getireceğiz. Türkiye’nin siyasi tarihin de bir “dönüm” noktası olduğunda birleşilen 24 Haziran seçim sürecine vatandaşlarımızın ilgisi yüksek. Bizlere düşen ise yeni hükümet sistemini vatandaşlarımıza anlatmak olacaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Üniversitede Gazel Esintileri

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından, Adıyaman Belediyesi Konservatuvarı Sazendelerinin de katkılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir