Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

HDP’li Yıldırım ‘Hayır’ Turunda

01 Nisan 2017 Cumartesi, 07:20

HDP’li Yıldırım ‘Hayır’ Turunda

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım dün Bahçelievler mahallesinde halkla bir araya geldi.

Yıldırım; “Bugün İslam dünyası, kadim medeniyetlere beşiklik eden, ancak kan ve gözyaşında boğulmuş bir Ortadoğu coğrafyasında mübarek üç aylara girmiştir. Bu ıstırap verici, can yakıcı atmosferden kurtulmak için İslam dininin ve Hz. Muhammed’in mücadelesini verip savunduğu mesajları yeniden hatırlamak son derece önemlidir. Hz. Muhammed’in mücadelesinde hayat bulan “Mekke’de direniş, Medine’de adalet, Hudeybiye’de barış” pratiğini, bugün birlikte yaşam felsefesine bir katkıya dönüştürme umuduyla, tüm inananların Regaip Kandili’ni kutlayarak. Bu mübarek günlerin barışa, kardeşliğe ve Hayırlı bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili çalışmalarını sürdüren Yıldırım, vatandaşa Yeni Anayasayla ilgili halkı bilgilendiriyor. Vatandaşların referandumda HAYIR oyu kullanmalarını isteyen Yıldırım, “Türkiye’de yaşayan tüm halkların kazanması referandumdan % 51 ile değil çok daha güçlü bir şekilde HAYIR çıkmalı ki tek adam değil, tüm halklar kazansın.” dedi.

Behçet Yıldırım, HDP eş başkan ve yöneticileri bir taraftan referandum ile ilgili ziyaret ve gezilere katılırken diğer taraftan vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Behçet Yıldırım Bahçelievler’de HDP’li kadınlar da Yeni mahalle, Karapınar çevresinde neden hayır dediklerini vatandaşa açıklıyor.

Behçet Yıldırım 16 Nisan sabahına kadar dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceklerini ve Adıyaman’da yüksek oranda bir hayır oyunun çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz