HDP’li Erdoğmuş, seçim çalışmasına katıldı

14 Haziran 2018 Perşembe, 09:27

HDP’li Erdoğmuş, seçim çalışmasına katıldı

 

HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş Adıyaman’da seçim çalışmalarında bulundu. Adıyaman milletvekili Dr.Behçet Yıldırım ve milletvekili adayı Mahmut Özdemir ile birlikte Turuş ve çevre köyleri gezildi.

Vatandaşları ziyaret eden HDP heyet, “Pahalılık, işsizlik, antidemokratik uygulamalar, OHAL’in neden olduğu keyfilik gibi sorunların yeni bir yönetim oluşturularak aşılabilir” dedi.

Heyet daha sonra Adıyaman il müftüsünü ziyaret etti, daha sonra da Samsat ilçesine geçildi, depremzedelerle görüşüldü.

Heyet, 24 Haziran 2018 günü yapılacak seçimler sonrası oluşacak güçlü bir parlamento grubu ile Adıyaman’ın genel tütün sorunu ve Samsat’ın uğradığı yıkımın ısrarlı takipçisi olunacağı noktasında halka söz verdi.

Heyet Samsat’tan Kahta’ya geçti. Yapılan kısa sohbetlerde OHAL, kamudan ihraç edilenlerin mağduriyeti,  işsizlik, pahalılık gibi konularla ilgili HDP’nin görüşleri anlatıldı.

Heyet, “Sıfır baraj söylemi ile halkı kandıran iktidar oluşturduğu seçim ittifakları ile bitmiş siyasi kadroları meclise taşımayı hesaplayarak; ne kadar demokrat olduğunu göstermiştir. HDP tüm yasakçı, politik yaklaşımlara, medya sansürlerine akılara rağmen en az %15 destek ile barajları siyaset mezarlığına gömecektir” dendi.

Kâhta Bölükyayla (Mazel) güzergâhında seçim çalışmalarına devam eden Birsen Tunç ve partililer özellikle tarlalarda ekim faaliyeti sürdüren tütün üreticileri ile sohbetler gerçekleştirdi.

Tütün üreticilerinin tüm sorunlarının kendi sorunları olduğu, HDP milletvekili Dr.Behçet Yıldırım’ın bu sorunla ilgili parlamentoda onlarca konuşma yaptığı ve soru önergesi verdiği belirtildi.

24 Haziran sonrası güçlü bir grup oluşturularak tüm sorunlar gibi tütün sorununun da takipçisi olacağını belirtti.

Milletvekili adaylarından İsmet Ardıç, Kahta devlet hastanesini ziyaret ederek, hastane personeli ile yapılan kısa sohbetlerden sonra hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

HDP Milletvekili Adayı Hasan Basri Yorulmaz ise Kahta köylerindeki çalışmalarına devam etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz