HDP’den Esnaf Ziyareti

05 Haziran 2015 Cuma, 10:18

HDP’den Esnaf Ziyareti

 

HDP Adıyaman milletvekili adayları, 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala yaptığı esnaf, ilçe ve köy ziyaretleri ile seçimlere seferberlik ruhuyla hazırlanıyor.

HDP Adıyaman milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında köy, ilçe ve esnaf ziyaretlerinde bulunarak seçimlere hazırlanıyor. HDP milletvekili adayı Behçet Yıldırım Sincik ilçesini Ferhat Temel Kömür beldesini Ayten Yılmaz ve Birsen Tunç merkeze bağlı köyleri ziyaret ederken Yasin Tahta ise HDP ye katılım yapan Turanlı ailesini temsil eden Ahmet Turanlı, HDP aday adayları Erdal Yavaş, Rıza Ceyhan, İmam Tümen ve beraberindeki HDP li heyet ile birlikte Kâhta ilçesinde bulunan esnafları ziyaret edip, esnafların sorunlarını dinleyerek HDP nin “Yeni Yaşam” projesini anlattılar. Yapılan ziyaretler sırasında HDP’nin adayları yurttaşlar tarafında yoğun ilgiyle karşılanması Adıyaman’da HDP’nin gücünü ve iddiasını ortaya çıkarıyor.Surhdpden-Esnaf-Ziyareti-(2)

Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da 8 Haziran’da halkın yeni bir yaşama uyanacağını belirten HDP milletvekili adayı Yasin Tahta, “HDP Adayları olarak seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman Merkez olmak üzere ilçelerde köylerde çalmadık kapı girmedik ev ve ziyaret etmedik tek yurttaş bırakmadıklarını ifade eden Yasin Tahta “yaptığım ziyaretler sırasında hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bununda 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde sandığa çok güçlü bir şekilde yansıyacağını ifade eden Yasin Tahta, “Her yerde olduğu gibi Adıyaman’da da HDP rüzgarı esiyor. Rant sahipleri ve iktidarın bundan rahatsız. Bu da doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. 7 Haziran sabahı sandığı gidecek tüm seçmenlere çağrımızdır; Sandığa atacağınız oy sadece bir zarf değil kendi geleceğinizdir, çocuklarımızın geleceğidir, ülke barışının geleceğidir, demokrasinin geleceğidir seçimden sonra olabilecek olumsuzluklarda sonradan pişman olmamak için HDP ‘nin parlamentoda olması gerekmektedir. İşte bu yüzden herkesin bu duyarlılıkla oylarını kullanmalarını umut ediyorum” dedi.

Sandık görevlilerine de seslenen Milletvekili adayı Yasin Tahta “sandığa atılan oylarımızın sandıktan çıkması için müşahitlerimizin ıslak imzalı tutanakları mutlaka almaları gerekiyor. Alınan sonuçların okul görevlisine teslim etmesi okul görevlisi arkadaşların alınan sonuçları sandık sayılarının hepsinin sonucunu aldığından emin olduktan sonra seçim sonuç belgelerinin partimize ulaştırması önem arz etmektedir.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz