HDP, Kadınlara da seçim bürosu açtı

15 Mayıs 2015 Cuma, 09:32

HDP, Kadınlara da seçim bürosu açtı

 

HDP Adıyaman Milletvekili Adayları yaptıkları esnaf ziyaretleri ve büro açılışlarıyla seçimlere hazırlanıyor. HDP, Çelikhan Bulam’da seçim bürosu, Adıyaman Merkez Cumhuriyet Mahallesinde ise Kadın Bürosu Açtı.

HDP Adıyaman il örgütü seçim çalışmaları kapsamında  Çelikhan ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretleri ve Bulam Beldesinde açtığı seçim bürosu ile 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlere hazırlanıyor.

HDP Adıyaman Milletvekili Adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Birsen Tunç ve Bulam Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Çalğan ve Cemile Büyükşahin’in de aralarında bulunduğu heyet ile birlikte Çelikhan ilçesinde esnaf ziyaretleri bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi. Yapılan ziyaretler sırasında konuşan esnaflar Çelikhan’da seçmenin yılarca iktidar partisine oy verdiğini ama gerekeni hizmeti alamadıklarını belirten esnaflar AKP’nin on iki yıllık iktidarı boyunca uyguladığı politikaları eleştirerek bu dönem işçinin, emeklinin, gencin, kadının ve esnafın sesi olacağına inandıkları Halkların Demokratik Partisine oy vereceklerini söylediler.

Çelikhan’da yapılan esnaf ziyaretlerinin ardından Bulam beldesine geçen HDP Milletvekili adayları halkın yoğun ilgisiyle karşılanırken, seçim bürosu açılışına yüzlerce kişi katılarak sık sık “Bizler HDP bizler meclise” sloganı attı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği açılışa ve giydikleri yöresel kıyafetlerle renkli görüntüler oluşturdu. HDP Milletvekili adaylarının halkı selamlamasının ardından büronun açılışı kadınlar ve HDP Milletvekili adayları tarafından yapıldı.

 

Cumhuriyet Mahallesine Kadın Bürosu

HDP Bahçelievler Mahallesi seçim bölgesinde aralarında HDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, HDP Adıyaman Milletvekili adayı Birsen Tunç ve beraberindeki kadın heyet ile birlikte bildiri dağıtarak ev ziyaretlerinde bulundu. Öte yandan seçim çalışmaları kapsamında HDP Adıyaman Milletvekili adayı Behçet Yıldırım Organize sanayi bölgesinde çalışan tekstil işçileri ziyaret ederken, DP Adıyaman Milletvekili adayı Ferhat Temel Çelikhan’da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Adıyaman’da seçim çalışmaları merkez ve ilçe olmak üzere açılan on beş büronun arından, Cumhuriyet mahallesinde yüzlerce kadının katılımıyla kadın bürosunun açılışı yapıldı. Yapılan kadın bürosunun açılışına HDP Adıyaman Milletvekili adayları Birsen Tunç, Ayten Yılmaz, Behçet Yıldırım, HDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ve kadınların yoğun katılımı dikkat çekti. HDP Adıyaman Milletvekili adaylarının halkı selamlamasının ardından değer anneleri tarafından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz