HDP, İşid’in Kobani Katliamını Kınadı

30 Haziran 2015 Salı, 10:19

HDP, İşid’in Kobani Katliamını Kınadı

 

HDP ve DBP Adıyaman il örgütleri ile DEM-GENÇ tarafından düzenlenen yürüyüşle DAİŞ çetelerinin Kobani’de gerçekleştirdiği katliam lanetlendi.

Hdp-Isidin-Kobani-Katliamini-Kinadi2-(2)HDP ve DBP Adıyaman il örgütleri ile DEM-GENÇ, DAİŞ çetelerinin Kobanê’de gerçekleştirdiği katliamı kınamak amacıyla yürüyüş düzenledi. Karapınar Mahallesi’ndeki Kobanê çadırı önünde toplanan kalabalık grup, AKP Adıyaman il binasına kadar yürüdü.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, HDP ve DBP il ve ilçe örgütleri, Eğitim Sen, Kurdi-Der, Yakay-Der, İHD ve SES üyeleri katıldı.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, “IŞİD çeteleri çoluk çocuk demeden Kobenê’de yaptığı katliamda 230 kişiyi katletti ve yüzlerce kişi ise yaralandı. Yapılan bu vahşi katliama karşı insanım diyen herkesin tepki göstermesi ve kınaması gerekiyor. Bizlerde bu gün yapılan katliamı kınamak için toplandık” dedi. Yıldırım, “Başta Tırlarla bu çeteye silah gönderen Hükümet ve “YPG DAİŞ ten daha tehlikelidir’ diye haber yapan havuz medyası bu katliamın sorumlularıdır. Bizler buradan diyoruz ki bu katliamı gerçekleştiren DAİŞ çetelerine ve onun destekçilerine lanet olsun. Kobanê yine düşmedi düşmeyecektir” diye konuştu.

Basın açıklamasını okuyan HDP Adıyaman İl Eş Başkanı Fahriye Akbaba ise, DAİŞ çetelerinin Kobanê’de sivil halka yönelik yaptığı katliamı kınadı. Basın açıklaması yapılan oturma eylemiyle sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz