Adıyaman

HDP adaylarından seçim gezileri

HDP adaylarından seçim gezileri

 

HDP Adıyaman milletvekili adayı Mahmut Özdemir, Kahta HDP ilçe yöneticileri Barcık ve Dut  köyünde seçim çalışmalarına devam etti.

HDP Adıyaman milletvekili adayı Mahmut Özdemir, eski Eş genel başkan Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşın halen Edirne cezaevinde tutulmasının aynı şekilde seçilmiş belediye başkanlarının ve parti kadrolarının büyük bölümünün tutuklu olmasına rağmen,  HDP’nin halkı önceleyen seçim programının takdirle karşılandığı belirtildi.

Özdemir AKP Cumhurbaşkanı adayının ve diğer sözcülerinin tüm seçim stratejilerini, HDP’yi %10 luk  antidemokratik seçim barajının altında bırakmak olduğunu belirtti.

Özellikle kürt bölgelerinde haksız bir şekilde  80-100 milletvekilini kazanmayı amaçlayan AKP: Halk temsiliyetine konulan bu engelle 360-400 milletvekilini kazanarak yasama faaliyetlerinde 16 yıllık “halkı, emeği ve vicdanı  yok sayan uygulamalarını sürdürmek istediğini belirterek, “Bu strateji 24 Haziranda iflas edecek, HDP %15 oyla tüm bu hesapları alt üst edecektir.” dedi.

HDP milletvekili adayı Hasan Basri Yorulmaz ve beraberindeki partililer Müsürkan, Çemberlitaş, Sımılke, Harun, Kalburcu köylerini ziyaret etti.

DBP Adıyaman il Eş başkanı M. Ali Alataş ve Kömür Belediye Başkanı Hüseyin Yuka ve partililer tarafından Kömür beldesi kuzeyinde bulunan köylerde seçim çalışmalarına devam edildi.

Köylerde ev ziyaretleri yapılarak, DBP olarak yapılacak olan seçimlerde antidemokratik barajı dağıtmak üzere HDP ‘ye destek verilmesi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Selahattin Demirtaş’a destek verilmesi istendi.

Yol güzergahlarında tütün ekimi yapan köylülerle de sohbet eden grup: tütün tarımında olduğu gibi şeker pancarında, buğdayda, yem bitkilerinde sebzecilikte dışa bağımlı bir ülke haline getirildiklerini ülke hayvancılığının iflas konumunda bulunduğu belirtildi. Gerek ev ziyaretlerinde gerek tarladaki çiftçilerin halkın sıcak ilgisi ile karşılandı.

 

HDP’li Yıldırım’dan hasta ziyareti

HDP Milletvekili Dr.Behçet Yıldırım, HDP milletvekili adayı Hayriye Korkmaz Adıyaman Eğitim ve  Araştırma Hastanesi ve iki özel hastanede hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Dr.Behçet Yıldırım’ın eski hastaları, artık genç sayılan çocuklar ve aileleri ile Yıldırım arasında nostaljik sohbetler yaşandı. HDP milletvekili adayı Hasan Basri Yorulmaz ve beraberindeki partililer ise Harhar Mahallesi ve Sakarya caddesinde bulunan esnafları ziyaret etti.

Ziyarette esnaflar tarafından; HDP’nin baraj sorunu tütün ekicilerinin karşılaştığı yasakçı politikalar, küçük esnafın ortak sorunu olan ticari faaliyetlerdeki daralan alış veriş  sorunları dile getirildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu