Adıyaman

HDP adaylarından ilçe ziyaretleri

HDP adaylarından ilçe ziyaretleri

 

Adıyaman milletvekili adayları Hasan Basri Yorulmaz, Mahmut Özdemir,  İsmet Ardıç ile Kahta ilçe yönetimi esnaf ziyareti gerçekleştirdi. HDP Adıyaman milletvekili adayı Hayriye Korkmaz ise Besni ve Tut ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

HDP Adıyaman milletvekili adayı Hayriye Korkmaz ve beraberindeki heyet Besni ilçesinde küçük sanayi sitesi esnafını ziyaret ederek 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

Korkmaz HDP’nin baraj sorununun bulunmadığını ancak barajı aşamaması durumunda oluşacak parlamentoda dengesiz bir dağılım olacağını gidişattan memnun olmayan kesimlerin bunu dikkate alması gerektiğini belirtti.

Esnaf tarafından ilgi ve sempati ile karşılanan Korkmaz Besni gidişinde ve dönüşünde tütün ekimi yapan çiftçilerle selamlaşarak sohbet etti.

HDP Adıyaman milletvekili adayı Hasan Basri Yorulmaz tarafından Adıyaman Koçali köyü ve güzergâhtaki köylerde, özellikle tütün üreticileri ile görüştü.

Çelikhan’a bağlı köylerde Tütün üreticileri ile görüşen Yorulmaz tütün sorunun farkında olan ve tütün üreticisinin hiçbir ayrım gözetmeksizin yanında olan partimizin güçlü bir grupla oluşacak mecliste yer almasının bu mücadeleye süreklilik kazandıracağını, tütün üreticisinin sorunlarının eksiksiz bildiklerini çünkü emekçi yoksul tabanlarının büyük çoğunluğunun da tütün üreticisi olduğunu belirtti.

HDP Adıyaman milletvekili adayı Hayriye Korkmaz ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu partili heyet TUT ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Hayriye Korkmaz ve beraberindeki partililer; Yeniköy, Mezere,  Muş,  Sallak, Tırintil, Kösele ve Yalankoz köylerinde ev  ve yol boyunca tarlalarında  çalışan çiftçilerimizi  ziyaret ettiler.

Genel hatları ile uzun yıllardır AKP’nin yanlış politikaları sonucu tüm sorunların bastırılarak ertelendiğini ancak; ülkede yaşanan Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yönetmelerle çözümü yanında; pahalılık, eğitim, işsizlik, sağlık gibi sorunların da tek adamın inisiyatifine bırakılmayacak kadar hayati olduğu, geniş halk kesimlerince binmektedir.

Yaşanan tüm sorunların nedenlerinin, uzmanlar ve tüm kesimlerin görüşleri alınarak, diyalog ve külfeti paylaşıcı yöntemlerle çözülmesi gerektiği vurgulandı.

Tüm sorunların çözümünün güçlü bir HDP temsiliyetiyle  daha da kolaylaşacağı,  temsilde adalet ilkesi önündeki en büyük engel olan %10 seçim barajının halklarımızın bilge öngörüleri ve desteği ile daha kolay aşılacağı dile getirildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu