Anasayfa / Adıyaman / HDP Adayları Ape Aziz Anmasına Katıldı

HDP Adayları Ape Aziz Anmasına Katıldı

HDP Adayları Ape Aziz Anmasına Katıldı

 

HDP Adıyaman milletvekili Dr.Behçet Yıldırım, milletvekili adayları; Hasan Basri Yorulmaz, Hayriye Korkmaz ve Mahmut Özdemir, HDP ve DBP il ve merkez ilçe yöneticileri Şexmir köyünde bulunan APÊ AZİZ  anmasına katıldı.

Alevi inancının kanaat önderi Ape Aziz, türbesi başında binlerce kişilik katılım ile anıldı. Gerek yaşadığı dönemde gerekse hakka yürüyüşünden sonra yaşamı ve yaşam felsefesi alevi inancında tartışılmaz olan Ape Aziz anması katılan binlerce insanda duygusal anlar yaşattı.

HDP milletvekili adayı Hayriye Korkmaz, HDP Adıyaman il eş başkanı M.Selim Özbek ve partili heyet Adıyaman Süryani Kadim Kilisesini ziyaret ederek Metropolit Melki Ülek ve Süryani cemaati ziyaret edildi.

Ziyarette, HDP Milletvekili Adayı Korkmaz, “Ülkede tüm özgürlük alanlarında olduğu gibi din ve vicdan özgürlüğü alanlarında da, hâkim din ve hakim mezhebin görünür görünmez bir çok tahakkümünün bulunduğu, son yıllarda bu ayrımcı ve yok sayıcı politikaların azınlık gruplar üzerinde dayanılamaz boyutlara ulaşılmıştır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

İkinci Okuryazarlık Seferberliği Başlıyor

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, halk eğitim merkez, toplantı salonunda düzenlenen “Okuryazarlık Seferberliği II. Dönem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir