Adıyaman

Hazırlığı bitmedi ama gelişi ertelendi

Cumhurbaşkanı’nın Adıyaman Programı Ertelendi

Hazırlığı bitmedi ama gelişi ertelendi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret edeceği Sincik ilçesinde hummalı bir çalışma başlatıldı.  Ancak AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’a yapacağı ziyaretin ileriki bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

10 Ağustos tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 95.7 oranında oy vererek, ‘Türkiye Şampiyonu’ olan Sincik ilçesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ziyaretinde bulunacak. Erdoğan, Sincik ilçesini ziyaret edeceğini açıklamasının ardından, Adıyaman’a geliş tarihi 16 Kasım olarak belirlendi.

16 Kasım tarihinde Adıyaman merkez ve Sincik ilçesine ziyarette bulunacak olan Erdoğan için kentte hummalı bir çalışma başlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanan Sincik ilçesinde çalışmalar dur durak bilmiyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, geçtiğimiz hafta sonu Sincik ilçesini gezerek ilçe merkezinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtemel gezeceği yerlerde incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş’ın ilçede yapılması gereken çalışmalar ile ilgili talimat verdiği öğrenildi.

Vali Demirtaş’ın bu talimatının ardından Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu beraberinde Belediye Başkanı Mehmet Korkut, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ercan Işık, İlçe Emniyet Amiri Rızvan Yücel, İlçe Özel İdare Müdürü Ali Ayaz ve Yazı İşleri Müdürü Ramazan Turan ile birlikte ilçe merkezinde çalışma yaptılar.

İl Özel İdaresi ekipleri tarafından ilçe merkezindeki yollarda sıcak asfalt çalışması yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sincik’i ziyareti esnasında ilçe merkezinde kurulacak bir platformda halka hitap etmesi bekleniyor.

 

Ziyaret Ertelendi

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’a yapacağı ziyaretin ileriki bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Kasım Pazar günü Adıyaman’a geleceğini bildirmişti. Adıyaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine hazırlanıyordu. Erdoğan, Adıyaman merkez ve 10 Ağustos tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 95.7 oranıyla rekor kıran Sincik ilçesini ziyaret edecekti. Adıyaman merkez ve Sincik ilçesinde hazırlıklar sürerken, ziyaretin iptal edildiği açıklandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanlığı yetkililerinin ziyaretin ileri bir tarihe ertelendiğini kendilerine bildirdiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Kasım tarihinde Adıyaman’a yapacağı ziyaret ileriki bir tarihe ertelendi. Cumhurbaşkanımız Adıyaman’a tam kesin olmayan ileriki bir tarihte gelecek. Cumhurbaşkanımız yine Adıyaman’a gelecek ve Sincik ilçemizi ziyaret edecek” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu