Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Hayırsever Vatandaştan ASD’ye Akülü Sandalye Bağışı

04 Ağustos 2017 Cuma, 08:20

Hayırsever Vatandaştan ASD’ye Akülü Sandalye Bağışı

İngiltere’de yaşayan Besnili hayırsever Orhan Uçar, ihtiyaç sahibi engelliye verilmek üzere Anadolu Sakatlar Derneği Besni Şubesine akülü tekerlekli sandalye gönderdi.

İsa Arslan ve Hasan Kılınç’ın aracılığı ile akülü tekerlekli sandalye Dernek Başkanı Ömer Arslan’a teslim edildi. Teslim töreninde Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan ve Besni Güncel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Soydan Doğru hazır bulundu.

Bu tür hayır işlerine devam edeceklerini söyleyen İsa Arslan, yurt dışındaki diğer hemşerilerimizle irtibata geçerek bu çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Yardım etmek isteyenlere aracılık edebileceğini söyleyen İsa Arslan, daha öncede bu tür yardımları yaptıklarını, engeller paylaşılınca ortadan kalktığını dile getirdi.

Kilometrelerce uzaktan gelen bu akülü tekerlekli sandalyenin öneminin çok fazla olduğunu söyleyen Anadolu Sakatlar Derneği Besni Şube Başkanı Ömer Arslan ise, “Derneğimize engelli kardeşlerimize akülü tekerlekli sandalye bağışlayan yardımsever hemşerimiz Orhan Uçar’a ve bu sürecin gelişmesinde ön ayak olan Hasan Kılınç ve İsa Arslan’a teşekkür ediyorum.  Engelli kardeşlerimizin yaşamış oldukları hayat kendi tercihleri değildir. Bu kardeşlerimizin görmeyen gözlerine göz, konuşamayan dillerine ses, yürüyemeyen ayaklarına ayak, tutmayan ellerine el olabilen herkese minnet ve şükran borçluyuz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz