Adıyaman

“Hayır İşlerinin Olduğu Her Yerde Varız”

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkan Özkartal:

“Hayır İşlerinin Olduğu Her Yerde Varız”

 

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesinin Burs konulu toplantıya katılmak için Adıyaman’a giden Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, beraberinde Vakıf Mütevelli heyet üyesi Ali Şahin, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube başkanı Yakup Akıncıoğlu ve Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın ile birlikte Adıyaman ziyareti sırasında bazı siyasetçi, işadamı ve STK başkanlarını ziyaret etti.

Vakıf heyetinin iki günlük ziyaretin ilk durağı İstanbul’da ikamet eden ve Adıyaman OSB’de yatırım yapan hayırsever Gergerli Tekstilci İşadamı Mehmet Emin Alparslan oldu. Ardından yine Vakfın Adıyaman Şubesinde yönetim kurulu üyesi işadamı Mithat Olgun’u ziyaret eden heyet, öncelikle Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ı makamında ziyaret ettikten sonra merkezi İstanbul’da bulunan ve Başkanlığını vakıf kuruculardan Abdulgani Tekin’in yaptığı Kahta Gölgeli Köyü derneğince köyde yapılan 3 katlı kültür evinin temel atma törenine katıldılar. Ardından Vakfın kurucu üyelerinden olan ve geçen yıl Kahta OSB de yaptığı dev tekstil fabrikasıyla yüzlerce kişiye istihdam imkanı sağlayan Tekstilci İşadamı Ramazan Aksoy’u ziyaret ederek başarı dilediler.

Vakıf heyeti, daha sonra Osmanlı Restoran’da Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı burs konulu toplantıya katıldı. Çok sayıda işadamı ve vakıf yöneticilerin bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, “Allaha şükür Vakıf olarak hayır işlerin ve insanların duasının olduğu her yerde varız. Mademki insanız ve mademki hayır işlerine gönül verdik. Geçmişte olduğu gibi bugünde gençlerimiz için gerek burs ve gerekse kalacakları ev konusunda üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmemiz lazım. Kendi işimize nasıl ki sımsıkı sarılıyorsak geleceğimizin teminatı olan gençler içinde aynı gayreti göstermemiz gerekir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu da; gençlere sahip çıkma konusunda işadamlarına çağrıda bulundu. Akıncıoğlu, “Dünyanın dört bir tarafından oluk oluk kan akmaktadır. Afrika’daki Müslümanların ayağına batan dikenin verdiği acıyı bizler burada hissetmiyorsak imanımızdan şüphe duymamız lazım. İşte bizler, bu acı ve ızdırapla karınca kararınca bu yolda yürüme şartıyla Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman’daki gençlere sahip çıkmak üzere böyle bir çalışmanın içerisine girdik. Bu önemli toplantıya iştirak eden ve toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan katılımcılar konuyla ilgili düşüncelerini dile getirerek, gençlere yönelik yapılacak olan her türlü çalışmalardan geri kalmayacaklarının sözünü verdiler.

Toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Talha Gönüllü, Aile ve Sosyal Politikalar Adıyaman İl Müdürü Murat Gürkan, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Emin Taş, iş adamları ile Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu