Hastaneye Ulaşım Kolaylaşıyor

05 Nisan 2017 Çarşamba, 08:47

Altınşehir-Hastane Arasında Ekspres Otobüs Hattı

Hastaneye Ulaşım Kolaylaşıyor

 

Alınan son otobüslerle birlikte şehir içinde iki ayrı hatta hizmet vermeye devam eden Adıyaman Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Altınşehir-400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhında ‘Ekspres Hat’tı faaliyete geçirerek, şehrin en batısından şehrin en doğusundaki 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine daha hızlı ulaşılmasına imkan sağladı.

4 Nisan Salı gününden itibaren hizmet vermeye başlayan ‘Ekspres Hat’tın tanıtımını şoför koltuğuna oturarak yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ulaşımla ilgili yaptıkları çalışmaları şöyle özetledi: “Adıyamanlı hemşerilerimizin ulaşım noktasındaki tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz. Bunun için 4 otobüsle devraldığımız belediyemizde ulaşımdaki araç sayımızı 30’a çıkardık. Şu an bulvarda 13 tane 12 metrelik otobüsümüz hizmet veriyor. Çevreyolundaki araçlarımız yetersizdi, 9 metrelik araçlarımızı da bu güzergâha aktardık. Bunların yanında küçük araçlarımız da gece ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.”

Şehrin en batısındaki insanları, şehrin en doğusundaki hastaneye süratli bir şekilde getirebilmek için Ekspres Hattı hizmete koyduklarını da söyleyerek yeni hizmet hakkında bilgi veren Başkan Kutlu, “Altınşehir ile 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında hizmet verecek olan ‘Ekspres’ otobüs hattımız hizmet vermeye başladı. Bu hizmet sayesinde, aracı olmayan bir vatandaşımız acil olarak hastaneye gitmek isterse, Altınşehir’den yola çıkacak olan otobüslerimize binerek 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar birkaç durak dışında hiçbir yerde durmayarak ulaşabilecek. Altınşehir’den çıkan ekspres otobüsümüz, Hükümet binası önünde ve Kadın Doğum Hastanesi önünde duracak, bunların dışında hiçbir durakta durmayacak, yan yola girmeyecek. Bu şekilde 45 dakika süren yolculuk 18-20 dakikaya kadar düşüyor. Bu diğer otobüslerimizdeki yükü de alacak. Talebe göre bu hatta koyduğumuz otobüslerimizin sayısını da arttırabiliriz. Adıyaman’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merekzi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz