Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

“Harekat, zulme sessiz kalmadığımızın göstergesidir”

21 Mart 2018 Çarşamba, 09:15

Üniversiteden Zeytin Dalı Teşekkürü

“Harekat, zulme sessiz kalmadığımızın göstergesidir”

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Hareketi kapsamında Afrin’e girerek, bölgeyi terörden arındırmasını tebrik etti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, yayınladığı tebrik mesajında, “Suriye’nin 7 yılı dolduran iç savaşı ortamında Türkiye’ye yönelen terör saldırılarını durdurmak, ülkemiz sınırları boyunca Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşumunu engellemek ve harekat alanındaki Suriyelileri terör örgütlerinin zulmünden korumak ve özgürleştirmek üzere ülkemiz tarafından 20 Ocak 2018’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı, terör örgütlerinin merkezi konumundaki Afrin ilçe merkezinin de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünde terörden arındırılmasının sonucu büyük bir başarıyla tamamlanmak üzeredir. Türk milletinin kendisine yönelik saldırıları karşılıksız bırakmadığının bir göstergesi olan operasyon tıpkı Fırat Kalkanı Operasyonunda olduğu gibi Türkiye’nin alicenaplığını ve zulüm karşısında sessiz kalamayacağını açık bir şekilde göstermiştir. Harekat süresince sadece sivillere değil, mekânlara da zarar verilmemesi Türk Silahlı Kuvvetlerinin ne denli titiz çalıştığının, yıkmaya değil yapmaya geldiğinin açık bir göstergesidir. Terörden arındırılan bölgelerde sivil halkın göstermiş olduğu sevinç de bunun bir delilidir.” dedi.

Rektör Gönüllü, “Harekat boyunca bu ülke için, mukaddesatı için çarpışan tüm askerlerimize, polislerimize, korucularımıza üstün başarıları dolayısıyla tebriklerimizi iletiyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve milletimize başsağlığı, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz. Her birine ayrı ayrı büyük minnet ve şükran borçluyuz. Adıyaman Üniversitesi olarak Zeytin Dalı Harekatı Şehitlerimiz için Üniversitemiz Merkez Külliyesinde her biri adına fidan dikiyor ve hatıralarını bu ağaçlar vesilesiyle yaşatıyoruz. Bu ağaçlar var oldukça kendisinden ve gölgesinden faydalanan her canlı şehitlerimizi minnet ve şükranla anacaktır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz