Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Halkımız büyük teveccüh gösterdi”

11 Haziran 2015 Perşembe, 10:26

Yıldırım, Seçimi Değerlendirdi

“Halkımız büyük teveccüh gösterdi”

 

Adıyaman’da HDP’nin bir vekil çıkarması üzerine HDP’den Adıyaman Milletvekili seçilen Behçet Yıldırım, seçimi değerlendirdi.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım HDP PM Üyesi Mehmet Doymaz, Adıyaman seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Adıyaman’ın daha güçlü gelecek için bir başlangıç yaptığını söyleyen HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, seçim çalışmalarında kadın, genç herkesin seferberlik ruhu ile HDP projesini Adıyamanlılara aktardığını, Adıyamanlıların da “Yeni yaşam ve büyük insanlık” çağrılarına olumlu yanıt verdiğini belirtti.

Yıldırım, “Adıyaman halkı partimize büyük bir teveccüh gösterdi. Persler ile Romalılar arasında barışın sembolü olmuş bir medeniyetin çocuklarıdır onlar. Bu sebeple de barışı tercih ettiler. Ben inanıyorum ki Adıyaman bizimle gerçek kimliğine kavuşacak ve gelecek özgür yarınları kurmada komşusu kentlere de eşitlik, barış ve birlikte yaşamı taşıyacaktır” dedi.
HDP PM Üyesi Mehmet Doymaz ise, “Seferberlik ruhuyla Kobanêli kardeşlerine destek verdiler. Yaşadıkları sıkıntılara bire bir tanık oldular. Bunlar da Adıyamanlıları HDP çatısı altında yaşamaya ve gelecek aramaya yöneltti” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz