Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

“Halk, Devletine ve Hükümetine Sahip Çıktı”

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:46

Başkan Kutlu’dan ‘Darbe’ Açıklaması:

“Halk, Devletine ve Hükümetine Sahip Çıktı”

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 15 Temmuz akşamı bir grup asker tarafından teşebbüs edilen hain kalkışmayla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Başkan Kutlu, “Bütün vatandaşlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir talimatına kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam etmeye davet ediyorum” uyarısında bulundu.

15 Temmuz akşamı TSK içerisindeki bir grup hain tarafından gerçekleştirilmeye kalkışılan ve devamında halk-devlet işbirliği ile püskürtülen darbe girişimi ile ilgili yazılı bir açıklama yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Türk milleti, darbeci çetelere karşı gösterdiği tutumla, Türkiye üzerinde kirli hesaplar peşinde olanlara gereken cevabı vermiştir” dedi.

“Milletimizle gurur duyuyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Kutlu, şunları söyledi: “15 Temmuz 2016 Cuma gecesi aziz milletimiz ve devletimiz, tarihinin en kritik kırılma noktalarından birisini yaşamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir kısım millet düşmanı tarafından hain ve alçak bir kalkışma gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Aziz milletimizin cesareti ve azmi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve cesareti, hükümetimizin kararlılığı ile bu kalkışma girişimi engellenmiştir. Bu şekilde içteki ve dıştaki hainlere, alçaklara, fitne ve şer odaklarına en güzel cevap verilmiştir. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde geleceğe yürüyen, bölgesel ve küresel bir aktör olma yolunda ilerleyen Yeni Türkiye’dir. Yeni Türkiye’de milletin kendi hür iradesi ile seçtiklerini devirmeye yönelik teşebbüslerin başarılabilmesi mümkün değildir. Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Adıyaman’da da hemşerilerimiz hem ilk gece hem de dün gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara ve sokaklara inerek kendi iradelerine sahip çıkmışlardır. Üç buçuk zağarın çığırtkanlığı ile bu memlekette bir şeyler yapılamayacağını bütün dünyaya göstermişlerdir. Aziz milletimize ve siyasi görüşü, etnik kökeni, dini ve mezhebi ne olursa olsun dün ve evvelsi gece ile iki gün boyunca Hükümet meydanında demokrasi ve onur nöbeti tutan çok kıymetli Adıyamanlı hemşerilerime en derin şükranlarımı sunuyorum. Bütün vatandaşlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir talimatına kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam etmeye davet ediyor, yeni Türkiye’nin aydınlık yarınlarında huzur dolu günler diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: