Adıyaman

Halep’e Yardım Seferberliği

Halep’e Yardım Seferberliği

 

Adıyaman Üniversitesi öğrenci ve çalışanları Halep’te Esad güçleri tarafından zulme uğrayan Halepli kardeşlerini yalnız bırakmadı ve yardım topladı.

Üniversite öğrencileri Aktif Gençlik Topluluğu öncülüğünde ve Gençlik Meydanında düzenlenen kermese yoğun ilgi göstererek evlerinde hazırlamış oldukları yiyecek ve içecekleri bir boyunca satarak gelirini Halep’e gönderdi. Kermesin yanında Halep’le ilgili açılan fotoğraf sergisi de yoğun ilgi görürken öğrencilerin yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz ve öğretim üyeleri de kermese katılarak sergiyi gezdi.

Öğrenciler, birkaç toplulukla birlikte bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, Halep’teki vatandaşlara bir nebzede katkı sunmak istediklerini ifade etti.

Öğrencilerin yanı sıra Üniversitenin akademik ve idari çalışanları da Halepli kardeşlerini unutmadı.

Birimler ve fakülteler kendi aralarında gönüllük esasıyla para toplayarak “Halep’e Yol Aç” kampanyası bünyesinde Halepli vatandaşlara gönderdi.

Konu hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, milletin Asr-ı Saadet dönemindeki Ensar Muhacir destanı gibi kardeşlik destanı yazdığını belirterek, öğrenci ve çalışanlarına teşekkür etti.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu