Adıyaman

Haberlerimizden seçmeler

Editör’den…

 

Haberlerimizden seçmeler

 

Adıyaman Altınşehir Mahallesinde, 250 öğrenci kapasiteli FETÖ yurdunun atıl halde durmasını geçtiğimiz günlerde manşetimize taşımış, bu binanın ya yurt olarak kullanılmasını ya da kamu kurumu olarak tahsis edilmesini istemiştik. Adıyaman Valisi sayın Abdullah Erin, milli eğitim yetkilileriyle birlikte yurdu gezerek, yapılabilecekler hakkında fikir teatisinde bulundu. Son kararı verecek olanlar, binayla ilgili geniş bilgi almış oldu.

Sözcü Gazetesinden TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili sayın Ahmet Aydın’a yönelik saldırı, Adıyaman ve ilçelerde tepkiyle karşılandı. Sürmanşetimizde, bu tepkilerden derlediğimiz haberimiz var.

Minik Zeynep, Atatürk Bulvarı DSİ kavşağında bulunan Adıyaman Vali Konutunu merak edenlerdenmiş. Çocukluğumuzda biz de bu binayı ve içini çok merak ederdik ama bize o kapıları açan olmadı, minik Zeynep’i ise makam aracıyla konuta getirip, ağırlayan bir vali vardı.

Minik Zeynep’in bütün hayalleri bu kadar kolay gerçekleşse…

Adıyaman Valisi sayın Abdullah Erin’in bu duyarlı davranışı takdire değer.

Memur Sen İl Başkanı Sayın Ali Deniz, 4-B ve 4C’lilere kadro istiyor.

Türkiye’de mevsimlik işçiler, taşeron işçiler, 4B’liler, 4C’liler derken çeşit çeşit işçi sınıfları çıktı ve bir kısmının kadro hayali gerçeğe dönüştü, bir kısmının hayali bir umut olarak sürüp gidiyor.

Umarız mevsimlik işçilerin kadro sevincine eklenen taşeron işçilerin kadro sevinci, tüm işçiler için gerçeğe dönüşür.

Adıyaman dahil yurdun neredeyse tamamını kapsayan kar yağışı, çocukları sevindirdi, çiftçileri de sevindirdi. Belki yolda kalanlar, işe gidenler, okula koşturup duranlar çok sevinemedi ama kar, ülkeye bereket getirdi, bunu da Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mahmut Fırat’ın sevincinden anlıyoruz.

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu