Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Haberimize İki Kurumdan Açıklama

09 Nisan 2015 Perşembe, 10:30

Haberimize İki Kurumdan Açıklama

 

20 Mart 2015 tarihli gazetemizde yer alan “Bu Çocukları Sokaktan Çekin” başlıklı haberimize Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Emniyet Müdürlüğünden yazılı birer açıklama geldi. Her iki açıklamayı da aynen yayınlıyoruz.

Adıyaman Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, “Güne Bakış gazetesinde yer alan ‘Bu Çocukları Sokaktan Çekin’ haberi incelenmiş olup;

1 -Belediyemiz Zabıta Birimince 01.01.2015 – 23.03.2015 tarihleri arasında dilencilik yapan 44 kişiye İdari Yaptırım Karar Tutanağı tutulmuştur.

Tam Ehliyet sahibi olmayan Çocuklara cezai işlem uygulanamadığından sözlü olarak yaptıklarının yanlış olduğu anlatılarak gerek görüldüğünde Emniyet Çocuk Şubesine teslim edilmekte olup; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Ekipleriyle Koordineli çalışılmalarımız devam etmektedir.

Suriye Uyruklu Yetişkin ve Çocuk dilencilere herhangi bir işlem yapılamadığından dolayı Emniyet Müdürlüğü Ekipleriyle İstişareli olarak çalışmalarımız sürmekte olup; bu konu hakkında çalışmalarımızı hassasiyetle devam ettirmekteyiz.” dendi.

 

Emniyet Müdürlüğünden açıklama

Adıyaman Emniyet Müdürlüğünden haberimize yapılan açıklama da şöyle; “Çocuk Şube Müdürlüğümüzce özellikle haberin geçtiği yer olan Atatürk Caddesi ve 56 evler binası yakınları olmak üzere, il merkezinde haber konusu ve sokakta çalışan/dilendirilen çocuklar ile ilgili olarak ekiplerimizin çalışmaları devam etmekte ve bu tür çocukların tespiti durumunda gereği yapılarak ailesine teslim edilmektedirler. Bu kapsamda 2015 yılı içerisinde 14’ü Suriyeli olmak üzere 29 sokakta çalışan çocuk tespit edilmiş ve gerekli sosyal incelemelerin yapılabilmesi için Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bilgi verilmiştir.

İlimizde çocukların çalışabileceği veya çalıştırılabileceği camii çevreleri, park ve bahçeler başta olmak üzere halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ekiplerimiz tarafından denetimlerimiz devam etmektedir.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: