Adıyaman

Haberimize ‘dolambaçlı’ cevap

Otogar tamam, açılması belirsiz

Haberimize ‘dolambaçlı’ cevap

 

Adıyaman Otogarının beş ayda bitirilmesi gerekirken, aradan geçen 2 yılı aşkın zamanda bitmediğini, hizmete açılmadığını sorduğumuz manşetimize, Adıyaman belediyesi dolambaçlı bir cevap verdi. Gazetemizin haberi üzerine açıklama yapmayan, rutin haber servisi yapan Adıyaman Belediyesi, inşaatın bittiğini, kabul işlemini de “kısa süre içinde” yapılacağını söyledi ama ne süre belli, ne de otogarın açılacağı zaman dilimi ve üstelik otogarın yolu da yok.

Adıyaman Belediyesi, tarafından yapımına başlanan yeni otogarın inşaat çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Adıyaman Şehirlerarası Otogar yapımını üstlenen firmanın inşaat işlemlerinin tamamlandığını, Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada belirtildi.

Açıklamada, “Adıyaman Belediyesi Şehirlerarası Otogar yapım işi, seçim yılı olması münasebetiyle 7 ay (210 gün) gibi bir yapım süresi öngörülerek ihale edilmiş, ancak uygulama esnasında proje aşamasında öngörülemeyen veya teknik olarak yapılması gereken çeşitli imalatlardan dolayı proje ve imalat değişikliklerine gidilmesi zorunlu hale gelmişti. İmalat değişikliklerinin dışında ihale süresinde yapılan itirazlar sonucunda mahkeme kararıyla inşaat belirli bir süre durdurulmuştu. Şu an itibariyle İller Bankası Gaziantep Bölge Müdürlüğü ile müşterek kontrollüğü devam eden otogar işinde, inşaat işleri tamamlanmış olup, yüklenici firma idareye geçici kabulün yapılması hususunda dilekçesini vermiştir. Kısa süre içerisinde kabul işlemleri yapılacaktır.”  dendi.

Ancak, “kısa sürenin” ne kadar kısa olduğu söylenmezken, otogarın yoluyla ilgili de herhangi bir açıklama yapılmadı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu