Adıyaman

Güvenlik önlemi, valiliğe girişi zorlaştırdı

Güvenlik önlemi, valiliğe girişi zorlaştırdı

Adıyaman Valiliğinin bahçe girişi, geçtiğimiz günlerde, olabilecek terör saldırılarına karşı değiştirilerek, güvenlik önlemi arttırılmıştı. Ancak bu önlem, valiliğe gelenlerin uzun süre kuyrukta beklemesine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde, Adıyaman Valiliği önü ve çevresinde güvenlik önlemleri arttırılmıştı. Önlem çerçevesinde Adıyaman Valiliğine araç ve yaya giriş bölümleri değiştirildi. Daha önceden binanın Doğu kısmından olan yaya ve araç girişi Güney yönüne alındı. Yeni bir polis noktası kurularak, beton bloklar yerleştirildi. Tüm resmi ve sivil araçlar tek girişten kontrol edilerek içeri alınıyor.  Özel hareket polislerinin görevlendirildiği binada, polis sayısı arttırıldı.

Kontrol noktası arttırılmalı

Olası terör saldırısını önleme amacıyla yapılan uygulama, Adıyaman Valiliği’nde işi olan vatandaşların güvenlik noktasında yığılmasına neden oluyor. Valiliğe girmek için uzun süre bekleyen vatandaşlar da, güvenlik kontrol noktasının arttırılarak, vatandaşların mağdur edilmesinin önüne geçileceğini belirtiyorlar.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu