Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Güney Kore Büyükelçisi İlimizdeydi

27 Temmuz 2017 Perşembe, 08:40

Güney Kore Büyükelçisi İlimizdeydi

 

Bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ve Adıyaman belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’yu ziyaret etti.

İlk olarak Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’yı ziyaret eden Güney Kore Büyükelçisi Yunsoo Cho,  Valilik Şeref Defterini imzaladı, zengin bir tarih ve kültüre sahip Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho’yu Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Büyükelçi Cho’ya Adıyaman’ın tarihi, kültürel değerleri ve sosyo-ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyaret, bir süre sohbet edilerek görüş alışverişinde bulunulmasının ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

BüyükelçidenBaşkan Kutlu’ya Ziyaret

Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, daha sonra Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret etti.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Türkiye’deki görev süresi boyunca birçok ili gezdiğini kaydederek sözlerine başlayan Büyükelçi Cho, Adıyaman’ın da gördüğü iller arasında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cho, “Bu süre boyunca Türkiye’nin her noktasının turizm potansiyeli olduğunu gördüm. Koreli turistler Türkiye’de birçok yeri geziyorlar. Adıyaman’da gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesi” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada Türkiye ile Kore arasındaki dostluğa vurgu yaptı. Misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Kutlu, Adıyaman’ın kültürünü yansıtan hediyeler takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz