Adıyaman

“Günde bin ton sıcak asfalt üretiliyor”

Vali Pekmez, Asfalt Plentini İnceledi

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman İl Özel İdaresine ait Kâhta Yolu Kuruçay mevkiinde bulunan ve günlük 1000 ton asfalt üretimi yapan Asfalt Plentinde incelemelerde bulunarak, Özel İdare işçileriyle öğle yemeği yedi.

Asfalt Plentine gelişinde Vali Aykut Pekmez’i İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Şube Müdürleri ve çalışanlar karşıladı.

 Karşılama sonrası İl Özel İdaresi Yemekhanesinde personel ile birlikte öğle yemeğine katılan Vali Aykut Pekmez, işçilerle sohbet ederek 2019 yılı çalışma sezonunun bereketli ve kazasız, belasız bir yıl olması temennisinde bulundu.

 Daha sonra Asfalt Plentinin bulunduğu alanda inceleme ve denetim yapan Vali Aykut Pekmez, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık’tan asfalt üretim tesisinin durumu, çalışma kapasitesi ve üretilen malzemelerin miktarı, yapılan programa uygun çalışma takvimi hakkında bilgi aldı.

Havaların ısınması ve yeni iş sezonunun açılmasıyla birlikte kırsal kesime yönelik çalışmaları hızlandırdıklarını kaydeden Vali Aykut Pekmez, “İl Özel İdaremize ait asfalt plent şantiyesinde bulunan tesisimizde günlük ortalama 1000 ton civarında sıcak asfalt üretimi yapılmaktadır. İl Özel İdaremiz bir taraftan asfalt, bir taraftan da yama, bakım ve onarım çalışmaları ile Adıyaman’ın çeşitli bölgelerinde alt yapı ve yol standartlarının iyileştirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mayıs ayından bu yana merkeze bağlı köylerimiz başta olmak üzere Çelikhan, Sincik, Gerger ve diğer bütün ilçelerimizin köylerine asfalt gönderilmektedir” dedi.  

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu