Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfekçi’den Adıyaman Belediyesine Ziyaret

08 Ekim 2016 Cumartesi, 08:52

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfekçi’den Adıyaman Belediyesine Ziyaret

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, Adıyaman Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yla bir süre sohbet eden Bakan Tüfekçi, Başkan Kutlu’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adıyaman Gümrük Müdürlüğü’nün açılış programı, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısı ve STK’larla istişare toplantılarına katılmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, Adıyaman Belediyesini ziyaret etti.

Adıyaman Belediyesine yapacağı ziyaret öncesi beraberinde TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Vali Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez ve diğer protokol üyeleriyle birlikte esnafları ziyaret eden Bakan Tüfekçi, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile birlikte esnafın sorunlarını dinledi. Esnaf ziyaretinden sonra Adıyaman Belediyesine gelen Bakan Bülent Tüfekçi’yi burada Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri karşıladı.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı ziyarette Bakan Bülent Tüfekçi’ye ve beraberindeki heyete hazırlanan tanıtım filmi eşliğinde belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Belediye Başkanı Kutlu ziyarette yaptığı konuşmada, Adıyaman’ın bir huzur kenti olduğunu vurgu yaparak, “Adıyaman’ı sayın bakanıma anlatmaya gerek yok, çünkü Adıyaman onun kendi memleketi. Ancak belirtmek istiyorum ki Adıyaman’ımız bir huzur kentidir. En büyük özelliği de; Alevi’si Sünni’si, Türk’ü Kürdü, her görüşten insanının bir arada, karşılıklı hoşgörü içerisinde yaşadığı bir il olmasıdır. Belediye Meclisimizde de 25 AK Parti, 5 CHP ve bir de MHP’den üyelerimiz bulunmakta. CHP’li ve MHP’li üyelerle de aramızda herhangi bir ihtilaf yoktur. Adıyaman’ımızda insanlarımız partiye oy verir yada vermez ama birbirlerine mutlaka selam verirler. Çok şükür siyasiler arasında da herhangi bir husumet söz konusu değildir. Dolayısıyla Adıyaman’ımız fazla büyük değil ama huzurlu bir ildir” diye konuştu.

Belediyenin çalışmalarına da kısaca değinen Başkan Kutlu, “Memleketimizde bulunan 33 mahalleye her türlü hizmeti eşit oranda yansıtmaya çalışıyoruz. Bir yılda ortalama 75 kilometre yol asfaltlıyoruz. Yine açılması gereken ancak açılmayan yollarımızı da son iki yılda tamamen açtık. Bunların asfalt çalışmalarını da yaptık. Altyapıda yetersiz olan su ve kanalizasyon eksikliklerini tamamladık. Bu sene bir su sorunu yaşadık ama inşallah yapımına kısa süre içerisinde başlanacak olan Koçali Barajıyla bu sorunumuzda tamamen ortadan kalkacak. Belediye otobüslerimizin sayısını arttırdık. Taziyelerde her türlü hizmeti ücretsiz olarak veriyoruz. Adıyaman’da diğer illerden farklı olarak yaptığımız çalışmaların başında gece otobüslerimiz geliyor. Şehrin dışında bulunan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar giden otobüslerimiz gece 23.00 ila sabah 06.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet veriyor. Bunun yanında hastaneden taburcu olan ve arabası olmayan hastaları da biz evlerine götürüyoruz. Bunların yanında bir de kentsel dönüm çalışmamız var. Allah’ın izniyle bu çalışmalarımızla hizmetin her türlüsüne layık olan hemşerilerimize elimizden geldiğince hizmet götürmeye çalışıyoruz. Sizin de Adıyaman ile ilgili verdiğiniz destekleri yakından görüyoruz. Bundan dolayı tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfekçi ise yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu çok eskiden beri tanıdığını dile getirerek, “Başkanımız hem çok becerikli hem de çok çalışkan bir abimizdir. Adıyaman’ın gelişmesi, değişmesi ve modernleşmesi noktasında yapmış olduğu alt ve üstyapı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah şehrimizde mevcut Hükümet Binasının yerine yapılacak olan meydan ile oluşacak alan ve otoparkla da büyük bir ihtiyaç giderilmiş olacak. Hizmetlerinden dolayı Hüsrev abimizi tebrik ediyorum. Adıyaman hizmetin en iyisine layıktır. İnşallah arkadaşlarımızla birlikte uyum içerisinde çalışarak elimizden geleni yaparız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Bakan Tüfekçi’ye Adıyaman Halısı hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz