Adıyaman

Gönüllü gençlerden yardım hizmeti

Gönüllü gençlerden yardım hizmeti

 

Adıyaman’da bir grup genç 3 yıldan bu yana “ Paylaşmak En Büyük Mutluluktur” adı altında yardımlar toplayarak kimsesizlere ve yardıma muhtaç ailelere el uzatıyorlar.

Gençler, kendi imkanları doğrultusunda belirlemiş oldukları aileleri gidip araştırdıktan sonra onların ihtiyaçların doğrultusunda sosyal sayfalarında paylayıp duyarlı vatandaşların yardımları doğrultusunda uzanan eller oluyorlar.

Gençler, “Birlikten kuvvet doğar” diyerek gecelerini gündüzlerine katmadan fakir ve yardıma muhtaç ailelere uzanan eller oluyorlar.

Birlikte yürüttükleri proje kapsamında bir otelde düzenlenen kahvaltıda kişi başı belirli ücret karşılığında kahvaltı programı düzenlediler.

Düzenlenen bu programda ise gelirin tamamı kimsesiz çocuklara ve fakir ailelere ulaşacaklarını belirttiler. Düzenlenen katılıma ilgi beklediklerinin fazlası olurken, katılımcılar bu tür organizasyonların sürekli  olmasını talep ettiler.

Konu ile açıklamada bulunan grup üyesi Demet Haras, “Öncelikle herkese ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürler ediyoruz. Bizlerde açıkçası bu yoğunluğu  beklemiyorduk, 3 yıldır sosyal medya tarafından yapılacak amacımız sosyal medyadan gençlerimizi bu yana çekebilmek inşallah daha da büyür daha da güzel projelerde Adıyaman’a Adıyaman halkı için yararlı olacak ne varsa adımlar atmaya hazırız hep birlikte daha güzel işlerde olacağımıza inanıyorum. Bütün ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 3 yıldır hiç yılmadan bize destek sağladılar” dedi.

Haras, “Hiçbir maddi destek veya talebimiz yok, tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak çalışıyoruz. Gidip ailelerimiz kontrol ediyor, onların neye ihtiyacı var ise onu sosyal medya hesabımızdan paylaşıyoruz ve sağ olsun hayırsever vatandaşlarımız bizlere destek oluyorlar.” şeklinde konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu