Gömükan Barajında sözleşmeler imzalandı

22 Ekim 2016 Cumartesi, 12:35

Gömükan Barajında sözleşmeler imzalandı

 

DSİ Genel Müdürlüğünde düzenlenen merasim ile Şırnak Cizre Barajı ve HES Proje Yapım İşi ile Adıyaman Gömükan Barajı İnşaatının Yapım İşlerinin sözleşmeleri imzalandı.

Genel Müdür Yardımcıları Ergün Üzücek başkanlığında yapılan imza mersiminee Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür, Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Tuncer Dinçergök, İçmesuyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın,  Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Kemal Karakuş, yüklenici firma yetkilileri ve daire başkanlıklarından ilgililer katıldılar.

Adıyaman Gömükan Barajı, GAP kapsamında Adıyaman ilinin batısında mevcut Gölbaşı-Adıyaman-Malatya Devlet Karayolunun kuzeyindeki yaklaşık 8 bin hektar arazinin, Çat Deresi ve Han Deresi akımlarının Adıyaman-Gömükan Barajında depolanması ile 6 bin 535 hektar net ve 7 bin 261 hektar brüt alanın sulanmasını sağlayacak.

Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek, imza merasiminde Şırnak Cizre Barajı ve HES Proje Yapım İşi İle Adıyaman Gömükan Barajı İnşaatının Yapım İşlerinin yüklenici firmalara hayırlı olması temennisinde bulundu.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz