Girişimcilik Öyküleri Anlatıldı

28 Mart 2015 Cumartesi, 09:24

Girişimcilik Öyküleri Anlatıldı

 

Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerine kapsayan İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından Adıyaman’da ‘Girişimcilik Öyküleri’ paneli düzenlendi.

İpekyolu Kalkınma Ajansı, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman Belediyesi, Ticaret Sanayi Odası, Kagider’in ortaklaşa düzenlediği panelde girişimciler gerçek başarı öykülerini anlattı.

Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen panelin açış konuşmasını Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü yaparak, planlı düzenli çalışmanın önemine işaret etti.

Girişimciliğin önemine dikkat çeken Rektör Gönüllü, “Ülkemizin diğer gelişmiş ülkeler nezdinde olması için mutluka girişimci olması gerekiyor. Özellikle bu noktada gençlere ve kadınlara önemli görevler düşüyor. Geleceğimiz gençlerimizdir. Ufuklarınız ile bizlerin geleceğini şekillendireceksiniz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Moderatörlüğünü İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan’ın yaptığı panele, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve Kagider Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı konuşmacı olarak katıldı.

Panelde konuşmacılar gerçek hayat hikayelerini anlatarak, girişimciliğin hayatlarındaki öneminden bahsetti.

Kagider Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden İstanbul’a gitmesi, bankacılık sektöründe görev alması, kendi işini kurması ve girişimci ruhundan bahsetti.

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise, iş kurması, aile şirketlerinin büyümesi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olmasını anlattı. Panelin sonunda girişimcilik eğitimlerine katılan öğrencilere sertifikaları verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz