Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Girişimciler, tecrübelerini anlattı

31 Mart 2015 Salı, 09:41

Girişimciler, tecrübelerini anlattı

 

Adıyaman Üniversitesi, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Adıyaman Üniversitesi M. Vehbi Koç Konferans Salonu’nda “Girişimcilik Öyküleri” konulu etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, AdıyamanÜniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı,  girişimciler, akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı çalışma programında yer alan etkinlik, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün konuşması ile başladı.

Gönüllü ülkenin en önemli ihtiyacının girişimcilik olduğunu belirterek, “Ülkemizin, diğer gelişmiş ülkeler nezdinde iyi yerlere gelebilmesi, rekabet edebilmesi için mutlaka girişimcilik yapması gerekiyor. Burada bir gayret görüyorum. İpekyolu Kalkınma Ajansımız, Ticaret ve Sanayi Odamız bir araya gelmişler ortaya bir gayret koymuş ve siz gençlere girişimcilik adına bir şeyler söylemeye gelmişler. Teşekkür ederim. Sevgili gençler, gelecek sizlersiniz. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

Programda VTR’lerle İpekyolu Kalkınma Ajansı ve girişimcilikle ilgili bilgiler verildi. Daha sonra ise İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan’ın moderatörlüğünde Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı birer konuşma yaptı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu hayat hikayesinden bahsederek ticarete nasıl başladığını ne gibi zorluklardan geçtiğini ve günümüzde nasıl girişimci olunacağını anlattı. Uslu, ayrıca girişimci olduktan sonra, bir iş yeri açtıktan sonra ticaret adına nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı ise sözlerine Adıyaman’ın muhteşem sessizliği ve huzuru olduğunu söyleyerek başladı. Ardından nasıl girişimci olduğunu anlatarak kadın girişimciliğini açıkladı. Geç kalındığını belirten Adalı, bu geç kalmanın kendileri geç tanımadan kaynaklandığını ifade etti. Adalı ayrıca kızlarda girişimciliğin farklı olduğunu söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz