Geri dönüşümden sanat çıktı

18 Kasım 2016 Cuma, 08:29

Geri Dönüşümlü Tasarım Kursunda Yapılan Ürünler Görücüye Çıktı

Geri dönüşümden sanat çıktı

 

Adıyaman Üniversitesi Geri Dönüşümlü Tasarım Kursu’nda yapılan ürünler Gençlik Meydanı’nda açılan stantta satışa sunuldu.

2016-2017 kurs açılışında yapıldığı stantta açılışa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, eşi Necla Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Pala, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Tuğluk, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tanju Teker, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, kursiyerler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Üniversite çalışanlarının eşleri ve kadın çalışanlarımızın katıldığı kurs sonucunda yapılan koltuktan tabloya, akvaryumdan cüzdana, sehpadan kalemliğe kadar birçok atık malzemelerden yapılmış ürün satışa sunuldu.

Çoğunluğunu Ayşe Uluyol’a ait olan ürünlere Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterilirken, satıştan elde edilen gelirlerin ise Üniversite vakfı üzerinden öğrencilere burs olarak verileceği bildirildi.

Açılışta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, hayırlı olsun dileğinde bulunarak Üniversite kadınlarının örnek bir davranış sergilediğini ifade etti.

Bir diğerkâmlık örneği ortaya koyulduğunu belirten Prof. Dr. Gönüllü, yardımlaşmanın, paylaşmanın ve insana hizmet etmenin paha biçilmez bir değer olduğunu kaydetti.

Ürünlerin yapılırken atık malzemelerden yapılması ve çevrenin korunmasının da ürünlerin değerlerini daha artırdığını söyleyen Prof. Dr. Gönüllü, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz