Adıyaman

Gençlerin YKS Sınavı Heyecanı

Gençlerin YKS Sınavı Heyecanı

 

Adıyaman’da gençlerde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanı dün tamamlandı. Şimdi sıra sonuçları beklemekte. devam ediyor. Adıyaman Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek adaylara toplu ulaşımı ücretsiz yaptı. Adıyaman’ın Elmacık köyünden Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girmek için kent merkezine gelen öğrenci, sınav giriş belgesinin de içerisinde bulunduğu çantasının çalınması nedeniyle sınava giremedi.

Öğrenciler, sınava girecekleri okullara geldikten sonra, sınav salonuna üst araması yapılarak alındı. Aileler bahçede çocukları için dualar etti. Bu yıl sınav saatlerinin 10:15’de başlaması öğrenciler acısından rahat bir nefes aldırdı. Sınava son dakikalarda gelen bazı öğrenciler, yine dikkat çekti. Bir öğrenci, kimliğini unuttuğu için sınava alınmadı. Kimliğini alıp gelen öğrenci, sınava saatine yetişemedi.

 

Sınav giriş belgesi çalınan öğrenci sınava giremedi

Adıyaman’ın Elmacık köyünden Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girmek için kent merkezine gelen öğrenci, sınav giriş belgesinin de içerisinde bulunduğu çantasının çalınması nedeniyle sınava giremedi.

Edinilen bilgilere göre, YKS’ye girmek üzere babası Nazif Şahin ile beraber Elmacık köyünden Adıyaman’a, gelen Ceren Şahin, sınav öncesi Yeşilyurt Mahallesi 2117 Sokak içerisinde bulunan bir akrabasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Ceren Şahin, bin 500 lira değerinde olan cep telefonunu, kredi kartlarını ve öğrenci sınav giriş belgesinin de içerisinde olduğu çantasını babasına ait 02 DZ 039 plakalı otomobil içerisinde bıraktı. Babası Nazif Şahin ile birlikte akrabalarının evine giden Ceren Şahin, misafir oldukları evden ayrılarak gittiği otomobilde çantasını bulamadı. Otomobilin kapısının zorlanarak açıldığını ve içerisinde bulunan çantanın çalındığını fark eden baba, polisi araya yardım istedi. Sınava giriş belgesinin çalınması nedeniyle sınava giremeyen Ceren Şahin, çalınan kredi kartlarını da iptal ettirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri olay yeri ve çevresinde incelemelerde bulundu. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

 

YKS’ye giren adaylara ücretsiz ulaşım

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek adaylara Adıyaman’da toplu ulaşım ücretsiz oldu.

Adıyaman Belediyesi YKS’ye girecek olan adaylara şehir içi toplu taşıma otobüsleri ile ücretsiz ulaşım hizmeti verdi.

YKS kapsamında 30 Haziran Cumartesi günü birinci oturumda Temel Yeterlilik Testi (TYT), dün ise ikinci oturumda Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar, gidecekleri okullara belediyenin otobüsleri ile ücretsiz gidebildi.

Adıyaman Belediyesinden sınav öncesi yapılan açıklamada, belediye otobüslerine binen adayların sınav giriş belgesini göstermesi halinde ücret talep edilmeyeceğini ve iki gün boyunca adaylara ücretsiz hizmet verileceği belirtilmişti.

Güne Bakış Haber Merkezi-PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu