Son Dakika
20 Haziran 2018 Çarşamba

Gençlere Avrupa Anlatılıyor

18 Ekim 2014 Cumartesi, 16:57

Gençlere Avrupa Anlatılıyor

Eurodesk Time To Move (Bilgilendirme Haftası) etkinliği çerçevesinde Adıyaman Eurodesk temas noktası Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği öğrencilere Avrupa’da seyahat etme fırsatları hakkında bilgilendirme yapıyor.

13-19 Ekim tarihleri arasındaki bilgilendirme kampanyası kapsamında Adıyaman Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerine Avrupa fırsatlarını anlattı. Etkinlik kapsamında görevliler gittikleri okullarda öğrencilere yurtdışında eğitim alma, yurt dışında staj, Avrupa’da iş imkanı ve Avrupa’ya seyahat konularında bilgiler veriyor.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Yeşim Çelik Süzer, Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde yürütülen projeden bahsederek, “Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa bilgi ağıdır. 33 Avrupa ülkesinde faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ücretsiz soru yanıtlama hizmeti, soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri, fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması, eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri, konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması, gençlik programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Türkiye Temas noktalarının 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında eş zamanlı etkinlikler düzenlenmesi planlanmıştır. Bu kapsamda Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği Eurodesk Temas Noktası olarak, 15-17 Ekim tarihlerinde üç farklı lisede bilgilendirme yapıldı” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz