Gençlerden köy okullarına yardım

09 Haziran 2017 Cuma, 17:24

Gençlerden köy okullarına yardım

 

Adıyamanlılar Vakfı başlatılan yardım kampanyası ile köy okullarında okuyan öğrencilerine giyim yardımında bulundu.

Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformunun Sosyal Sorumluluk Birimi üyesi üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattıkları yardım kampanyasında ilk yardım paketleri, Kahta ilçesindeki Burmapınar köyü ve Kesertaş İlkokuluna ulaştı.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Burs Komisyonu Başkanı Mahmut Ateş tarafından öğrencilere dağıtıldı. Kampanyaya öncülük eden Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi Başkanı Seher Sav amaçlarının sadece maddi destek olmadığını belirterek, “Üniversite öğrencileri olarak ilkokul öğrencilerinde eğitimin önemi konusunda farkındalık yaratmak ve onlara manevi anlamda da sosyal destek sağlama amacındayız. Bu tür yardım kampanyalarımız gelenekselleşerek devam edecek. Özellikle köy okullarına ulaşmak, okuma yazma oranını arttırmak için veliler ve öğrenciler ile görüşmek. Özellikle üniversiteli kız öğrencilerinin birer örnek model tespit edip kız çocuklarının eğitim ve öğretimi konusunda kalıplaşmış yargıları yıkmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Genç Adıyaman Platformu Başkanı Cumali Doğan, bu tür yardımların toplumun birlik ve beraberliğini pekiştiren örnek faaliyetler olduğunu söyledi.

Başkan Doğan, “Önümüzdeki dönemde de özellikle kırsal kesimdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız her şeyden daha önemli. Adıyaman’ın farklı bölgelerinde desteğe ihtiyacı olan başka okullara da ulaşmayı planlıyoruz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz