Adıyaman

Gençler, proje yazmayı öğreniyor

Gençler, proje yazmayı öğreniyor

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi bünyesinde yürütülen Gençbank ;Sabancı vakfı,Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortak yürütülen çalışma kapsamında gençlere proje yazmaları öğretiliyor.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi  Müdürü Yeşim Çelik Süzer, yaptığı açıklamada, GençBank Projesinin gençlerin toplumsal hayata aktif katılımını artırarak, kendi yerellerindeki yaşam kalitesini yükseltmelerine destek olan bir gençlik çalışması olduğunu söyledi.

Süzer, bir gençlik grubunun gönüllü olarak, bir mahalle, ilçe ya da şehirdeki yaşayan gençlerin ihtiyaçlarını tespit ederek, o yerelde yaşayan gençlerin fikirlerini projelendirmelerine destek olduğunu ifade etti.

Gençlerin proje başvuru yapmalarının sağlandığını vurgulayan Süzer, şunları kaydetti:

“Yapılan başvuruyu yine bu ekip değerlendirir, değerlendirme sonucunda başvuru onaylanırsa, proje maddi ve manevi olarak desteklenir.  Adıyaman’da yaşayan 15-25 yaş arası gençlerin, yaşadıkları yerde gördükleri sorunları çözmeye yönelik proje fikirlerini nasıl projelendirecekleri hakkında bilgi vermek amacıyla 12 Ekim tarihinde Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi’nde Proje Yönetimi Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimin hedefi bir sosyal sorumluluk projesinin hangi niteliklere sahip olması, bir projenin geliştirilirken sırasıyla hangi aşamaların kurgulanması ve uygulanması gerektiğine dair katılımcılara teorik bilgilendirme yapılması ve bu bilgilerin katılımcılar tarafından tecrübe edilmesinin sağlanmasıdır”(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu