Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Gençler Kendinizi iyi yetiştirin”

25 Kasım 2016 Cuma, 11:10

Vali Erin, Gençlerle Buluştu

“Gençler Kendinizi iyi yetiştirin”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci ile birlikte Beden Eğitimi Öğretmeni Ayhan Tekin nezaretinde yetiştirilen İlim, Kültür ve Spor Kulübü Derneğine üye gençlerle buluştu.

İlim, Kültür ve Spor Kulübü Derneğine mensup yaklaşık 150 gencin bir araya geldiği gecede gençlerle karşılıklı sohbet ederek taleplerini dinleyen Vali Abdullah Erin, gençlere tavsiyelerde bulunarak, gençlerin her alanda kendini iyi yetiştirmelerini ve ümitsizliğe kapılmamalarını istedi.

Vali Abdullah Erin ve İl Protokolünün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlim, Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ayhan Tekin,” İlim, Kültür ve Spor Kulübü Derneği olarak imanlı, inançlı, vatanını ve milletini seven bir gençlik yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. Yaklaşık binin üzerinde gence hitap eden bir derneğiz. Bugüne kadar birçok genci polis, asker ve öğretmen olarak yetişmesine vesile olan bir derneğiz. İmanlı ve İnançlı bir neslin yetiştirilmesi noktasında bizlere her konuda büyük destek veren Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

gencler-kendinizi-iyi-yetistirin-2Kısa süre önce atanmasına rağmen Adıyaman halkıyla çok güzel bir birliktelik ve kaynaşma sağladıklarını dile getiren İl Emniyet Müdürü Metin Alper ise, “Adıyaman’da Sayın Valimizin önderliğinde kentimizin emniyeti, asayişi, huzur ve güvenliği için hizmet üreten bir kurumuz. Adıyaman’ı genel anlamda çok huzurlu buluyorum. Bir paydaşlık çerçevesinde Adıyaman halkı ve gençlerimizle birlikte katılımcı yönetim anlayışını benimseyerek Adıyaman halkının yanında olacağız” dedi.

Adıyamanlı gençlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Milletvekili Salih Fırat ise, “ Adıyaman bölgemizde huzurun başkenti olarak anılan bir ilimizdir. Buda gençlerimizin kentlerine ve kendilerine sahip çıkmasından kaynaklanan bir sonuçtur. Adıyaman Güneydoğu Anadolu Bölgesinde olmasına rağmen kendi içerisinde birlik ve beraberliğini sağlayan, vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir kenttir. Bu tür toplantılarla gençlerimizle bir araya gelerek onların sorunlarını dinlemek adına düzenlenen bu tür buluşmaları önemsiyoruz” dedi.

Gençlere her konuda kendini iyi yetiştirmelerini ve ümitsizliğe kapılmamaları tavsiyesinde bulunan Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise, “ Kendinizi her alanda yetiştirmeniz çok önemli. Sizler geleceğimizin teminatı ve ülkemizin geleceğinin de şekillenmesinde ana kademe olarak rol alacaksınız. Her alanda bilgili, kültürlü ve donanımlı olursanız önünüz açık olur. Dünyada bir rekabet var, ne kadar donanımlı olursanız, önünüz o kadar açık olur. Sakın ümitsizliğe kapılmayın. Türkiye gelişiyor ve büyüyor. Türkiye 10-15 yıl önceki Türkiye değil. Türkiye her geçen gün gelişiyor ve güçleniyor. Bunu hazmedemeyen şer güçler yıllarca bizleri içten çökertmek ve birbirimizden ayrıştırmak için elinden gelen her şeyi yaptılar. Emperyalist güçler, ülkemizi ve bin yıldır bir arada kardeşçe yaşayan milletimizi bölmek ve parçalamak için PKK, IŞİD, DHKP-C, FETÖ ve ismini sayamadığım bütün terör örgütlerini üzerimize salarak bizleri tehdit ettiler. Bunun en son örneğine 15 Temmuz ihanet girişiminde hepimiz şahit olduk. Ama biz bir ve bütün olarak, ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıktığımız sürece bunu başaramayacaklar. Türkiye bin yıldır bu topraklarda bedel ödeyerek varlığını sürdürmüş ve bundan sonra da gerekirse bedelini ödemeye hazırdır. Biz geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirebilirsek, onları iyi donatabilirsek, onları araştıran, sorgulayan, dünya meselelerini takip eden, aklını kimsenin emrine vermeyen, tartışan, teknolojiyi gerektiği kadar kullanabilen gençler haline getirebilirsek ne yaparlarsa yapsınlar bunu başaramayacaklar. Kendi geçmişine ve tarih bilincine sahip olan gençlerimiz 15 Temmuz gecesi ayrı bir destan yazmıştır. Gençlerimiz o gece ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğunu, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara müsaade etmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Konuşmaların ardından gençlerle sohbet eden Vali Abdullah Erin, “Gençlerin aktardığı sorunları not alarak bu sorunları gidermenin gayreti ve çabası içerisinde olacaklarını ifade ettiler.

Program sonunda İlim, Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ayhan Tekin, Vali Abdullah Erin’e Kur’an-ı Kerim takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz