Adıyaman

Gençler girişimcilik için adım atıyor

Girişimcilik Eğitimine Rekor Başvuru

Gençler girişimcilik için adım atıyor

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) koordinasyonunda KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi mülakatlarına 355 kişi başvuruda bulundu.

ATSO’da yapılan girişimcilik eğitimlerine ilgi büyük oldu. 355 kişinin katıldığı mülakatlar ATSO hizmet binasında komisyon tarafından yapıldı. Komisyon, projeleri büyük bir titizlikle dinlerken tam gün süren mülakatlar ardından yapılan değerlendirme sonucunda başvuru yapan girişimci adaylarından 75’i KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazandı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi mülakatları sonrasında kurs verilmeye başlanırken girişimcilik kursları sonrasında 75 kursiyer iş kurmak için ilk adımı atacak. 14 Kasım- 28 Kasım tarihleri arasında ATSO Eğitim Salonu’nda yapılacak olan eğitimler toplam 72 saat olup, kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “İlimizde girişimciliğin arttırılması yönünde odamız çeşitli faaliyetler yürütmektedir. 2015 yılı itibariyle 300 kişiye Odamız tarafından sağlanan girişimcilik eğitimlerinden faydalanmıştır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 72 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 30 bin TL hibe ve 70 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimizi, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ ne katılmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı