Adıyaman

Gençler, darbeyi namazla protesto etti

Gençler, darbeyi namazla protesto etti

 

Adıyaman da Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu temsilci ve üyeleri, Sabah Namazı kılarak 28 Şubat darbesini protesto etti.

Adıyaman Altınşehir Camisinde bir araya gelen Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Adıyaman Temsilcisi Fatma Coşkun ve üyeler sabah namazında buluştular. Namaz sonrası açıklama yapan temsilci Fatma Coşkun “Bir daha 28 şubatlar yaşanmaması için bir çok ilde arkadaşlarımızla birlikte hep beraber sesimizin duyulmasını amaçlıyoruz” dedi.

Coşkun açıklamasında; “Yıllarca Müslümanlara yapılan zulmün 28 şubat kararları en uç noktası olmuştur. 28 şubat darbesi vasıtasıyla bu toprakların ruh kökü olan İslam’a ve halkımıza ait ne varsa hepsine topyekûn savaş ilan etmişlerdir. Bu çerçevede Müslüman halkımızın açtığı İmam Hatip okullarının kapılarına zincir vurulmuş, halkın oyuyla gelen bir parti eften püften bahanelerle kapatılmış, başörtüsü, başta üniversiteler olmak üzere tüm kamu kurumlarında yasaklanmış, binlerce Müslüman irtica adı altında zindanlara atılmış, insanlara sırf inançları nedeniyle işkence yapılmıştır.

Son olarak her biri tarihe geçen 28 Şubat direnişçilerini selamlarken, gençlik olarak bu ülkede bir daha dinimizi ve halkımızı hedef alan 28 Şubatlara izin vermeyeceğimizi, bu zihniyete sahip çevrelerle, faşist ve diktatör anlayışlarla mücadelemizi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.

Türkiye’nin 40 ilinde aynı anda sabah namazı sonrası düzenlediğimiz etkinliğimize katılımlarınız nedeniyle her birinize teşekkür ediyor, bir daha ki sabah namazı buluşmasına kadar sizleri Allah’a emanet ediyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu